Czym pomalować kuchnię?

31.10

2012

Zastawiasz się czy farba zamiast kafelków będzie dobrym wyborem dla kuchennej ściany?Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko zastosować odpowiednią farbę, której nie szkodzi ani wilgoć ani częste zmywanie ścian.

W naszych kuchniach od lat królują wygodne w utrzymaniu czystości kafelki. Wbrew pozorom to nie jedyny sposób na dekorację ścian. Jeśli marzy nam się oryginalna kuchnia, w której dominują soczyste i pogodne barwy, doskonałym wyborem będzie farba lateksowa. Przed malowaniem trzeba jedynie dobrze przyjrzeć się jej parametrom.
 
Farba przeznaczona do malowania kuchni musi przede wszystkim skutecznie zabezpieczać ściany przed działaniem wilgoci i rozwojem grzybów pleśniowych. Powinna również dobrze radzić sobie z zabrudzeniami (zarówno tłuszczami, jak i detergentami), a także umożliwiać zmywanie ścian w razie potrzebny. Właściwości takie posiada m.in. emulsja lateksowa Łazienka & Kuchnia marki Dekoral. Farba ta posiada I klasę odporności na ściernie (wg normy PN-EN 13300), co znaczy, że tworzy bardzo trwałą powłokę, którą możemy bez obaw szorować na mokro. Jest ona też odporna na typowe plamy – po oleju, kawie, a nawet barszczu. Ponadto w palecie emulsji Łazienka & Kuchnia znajdziemy aż 20 modnych i radosnych kolorów, dzięki którym z łatwością zmienimy kuchnię w naprawdę pogodne wnętrze. A gdy zamarzy nam się jeszcze bardziej oryginalna aranżacja, na pomalowanej powierzchni zastosujmy transparentną emulsję z pigmentami dekoracyjnymi Diamentowa Kolekcja marki Dekoral Fashion. Za sprawą efektów „srebrny pył”, „perłowa poświata” lub „iskrzące złoto” nasza kuchnia nabierze modnego i eleganckiego blasku.

Przystępując do malowania ścian, rozpocznijmy od dokładnego sprawdzenia ich stanu. Stare, łuszczące się powłoki należy koniecznie usunąć, a uszkodzenia lub ubytki zaszpachlować. Dodatkowo, jeśli na ścianie znajdują się uporczywe, przebijające plamy, zamalujmy je farbą izolującą tak, jak np. Dekoral Renostyl Plus (w innych przypadkach wystarczy samo zagruntowanie podłoża za pomocą farby gruntującej). Tak przygotowane ściany możemy już pomalować emulsją Łazienka & Kuchnia. Farbę najlepiej nakładać w 2 warstwach, zachowując odstęp 4 godzin pomiędzy warstwami. Po zakończeniu pracy nie zapominajmy o umyciu narzędzi.
 

Archiwum aktualności

Nowe kolory emalii AKRYLUX marki Dekoral
04.01.2016

Wciąż ciepła pogoda sprzyja spędzaniu czasu na dworze. To także idealny czas na odświeżenie mebli ogrodowych, ...

Więcej
Kolor Roku 2016
02.11.2015

Zaprezentowane przez światowych ekspertów PPG trendy kolorystyczne na rok 2016 zachwycają naturalnością, ciepł...

Więcej
Przygotuj grunt pod malowanie
27.08.2015

Mniej znaczy więcej – wbrew pozorom motto modnego minimalizmu nie powinno rządzić całym procesem aranżacyjnym....

Więcej
Wygraj z kolorami Dekoral!
27.05.2015

Zapraszamy do udziału loterii „Wygraj w Twoim kolorze”. Przyłącz się do gry!...

Więcej
Nowość! Hypoalergiczna Szorowalna Farba Satynowa
29.04.2015

Przedstawiamy właściwości najnowszej farby Satynowej od marki Dekoral Fashion....

Więcej
Making-of Dekoral
21.04.2015

Zobaczcie co się działo na planie naszego spotu TV :)...

Więcej
Zamknij