Czym pomalować kuchnię?

31.10

2012

Zastawiasz się czy farba zamiast kafelków będzie dobrym wyborem dla kuchennej ściany?Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko zastosować odpowiednią farbę, której nie szkodzi ani wilgoć ani częste zmywanie ścian.

W naszych kuchniach od lat królują wygodne w utrzymaniu czystości kafelki. Wbrew pozorom to nie jedyny sposób na dekorację ścian. Jeśli marzy nam się oryginalna kuchnia, w której dominują soczyste i pogodne barwy, doskonałym wyborem będzie farba lateksowa. Przed malowaniem trzeba jedynie dobrze przyjrzeć się jej parametrom.
 
Farba przeznaczona do malowania kuchni musi przede wszystkim skutecznie zabezpieczać ściany przed działaniem wilgoci i rozwojem grzybów pleśniowych. Powinna również dobrze radzić sobie z zabrudzeniami (zarówno tłuszczami, jak i detergentami), a także umożliwiać zmywanie ścian w razie potrzebny. Właściwości takie posiada m.in. emulsja lateksowa Łazienka & Kuchnia marki Dekoral. Farba ta posiada I klasę odporności na ściernie (wg normy PN-EN 13300), co znaczy, że tworzy bardzo trwałą powłokę, którą możemy bez obaw szorować na mokro. Jest ona też odporna na typowe plamy – po oleju, kawie, a nawet barszczu. Ponadto w palecie emulsji Łazienka & Kuchnia znajdziemy aż 20 modnych i radosnych kolorów, dzięki którym z łatwością zmienimy kuchnię w naprawdę pogodne wnętrze. A gdy zamarzy nam się jeszcze bardziej oryginalna aranżacja, na pomalowanej powierzchni zastosujmy transparentną emulsję z pigmentami dekoracyjnymi Diamentowa Kolekcja marki Dekoral Fashion. Za sprawą efektów „srebrny pył”, „perłowa poświata” lub „iskrzące złoto” nasza kuchnia nabierze modnego i eleganckiego blasku.

Przystępując do malowania ścian, rozpocznijmy od dokładnego sprawdzenia ich stanu. Stare, łuszczące się powłoki należy koniecznie usunąć, a uszkodzenia lub ubytki zaszpachlować. Dodatkowo, jeśli na ścianie znajdują się uporczywe, przebijające plamy, zamalujmy je farbą izolującą tak, jak np. Dekoral Renostyl Plus (w innych przypadkach wystarczy samo zagruntowanie podłoża za pomocą farby gruntującej). Tak przygotowane ściany możemy już pomalować emulsją Łazienka & Kuchnia. Farbę najlepiej nakładać w 2 warstwach, zachowując odstęp 4 godzin pomiędzy warstwami. Po zakończeniu pracy nie zapominajmy o umyciu narzędzi.
 

Archiwum aktualności

Kolorowe zabawki dla malucha. Pomaluj je samodzielnie!
07.03.2014

Drewniane zabawki od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Ekologiczne, wykonane z naturalnego surowca s...

Więcej
Dekoral ponownie najmocniejszą marką farb w Polsce.
18.12.2013

Dekoral po raz kolejny zostawiła konkurencję w tyle. W najnowszej edycji Rankingu Najcenniejszych Polskich Mar...

Więcej
Lekka sypialnia w stylu eco
15.11.2013

Marzy Ci się lekka i przytulna sypialnia, przywodząca na myśl chwile spędzone na łonie natury?...

Więcej
Modny salon w stylu glamour
25.09.2013

Wprowadź do swego salonu modny, a zarazem niebanalny styl glamour....

Więcej
3 odważne kreacje zwycięzców Dekoral Fashion Awards
06.08.2013

Poznaj stylizacje przygotowane przez młodych, polskich projektantów, a jednocześnie zwycięzców konkursu Dekora...

Więcej
Złota Budowlana Marka Roku dla Dekoral
04.07.2013

Marka Dekoral po raz kolejny została doceniona przez fachowców. W tegorocznej edycji prestiżowego rankingu Bud...

Więcej
Zamknij