Czym pomalować kuchnię?

31.10

2012

Zastawiasz się czy farba zamiast kafelków będzie dobrym wyborem dla kuchennej ściany?Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko zastosować odpowiednią farbę, której nie szkodzi ani wilgoć ani częste zmywanie ścian.

W naszych kuchniach od lat królują wygodne w utrzymaniu czystości kafelki. Wbrew pozorom to nie jedyny sposób na dekorację ścian. Jeśli marzy nam się oryginalna kuchnia, w której dominują soczyste i pogodne barwy, doskonałym wyborem będzie farba lateksowa. Przed malowaniem trzeba jedynie dobrze przyjrzeć się jej parametrom.
 
Farba przeznaczona do malowania kuchni musi przede wszystkim skutecznie zabezpieczać ściany przed działaniem wilgoci i rozwojem grzybów pleśniowych. Powinna również dobrze radzić sobie z zabrudzeniami (zarówno tłuszczami, jak i detergentami), a także umożliwiać zmywanie ścian w razie potrzebny. Właściwości takie posiada m.in. emulsja lateksowa Łazienka & Kuchnia marki Dekoral. Farba ta posiada I klasę odporności na ściernie (wg normy PN-EN 13300), co znaczy, że tworzy bardzo trwałą powłokę, którą możemy bez obaw szorować na mokro. Jest ona też odporna na typowe plamy – po oleju, kawie, a nawet barszczu. Ponadto w palecie emulsji Łazienka & Kuchnia znajdziemy aż 20 modnych i radosnych kolorów, dzięki którym z łatwością zmienimy kuchnię w naprawdę pogodne wnętrze. A gdy zamarzy nam się jeszcze bardziej oryginalna aranżacja, na pomalowanej powierzchni zastosujmy transparentną emulsję z pigmentami dekoracyjnymi Diamentowa Kolekcja marki Dekoral Fashion. Za sprawą efektów „srebrny pył”, „perłowa poświata” lub „iskrzące złoto” nasza kuchnia nabierze modnego i eleganckiego blasku.

Przystępując do malowania ścian, rozpocznijmy od dokładnego sprawdzenia ich stanu. Stare, łuszczące się powłoki należy koniecznie usunąć, a uszkodzenia lub ubytki zaszpachlować. Dodatkowo, jeśli na ścianie znajdują się uporczywe, przebijające plamy, zamalujmy je farbą izolującą tak, jak np. Dekoral Renostyl Plus (w innych przypadkach wystarczy samo zagruntowanie podłoża za pomocą farby gruntującej). Tak przygotowane ściany możemy już pomalować emulsją Łazienka & Kuchnia. Farbę najlepiej nakładać w 2 warstwach, zachowując odstęp 4 godzin pomiędzy warstwami. Po zakończeniu pracy nie zapominajmy o umyciu narzędzi.
 

Archiwum aktualności

Nowy spot TV Dekoral
16.04.2015

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego spotu TV...

Więcej
Wyjątkowy klimat poddasza
12.02.2015

Zaciszna biblioteka, miejsce do pracy, sypialnia a może plac zabaw? Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie d...

Więcej
Barwy na dobre samopoczucie
10.10.2014

Pierwsze dni jesieni to idealny moment na kolorystyczne zmiany w mieszkaniu. Pogoda sprzyja remontom dlatego c...

Więcej
2,5 litra farby za 1zł!
15.09.2014

Co można kupić za jeden złoty polski? Tego dowiedzą się widzowie głównych stacji telewizyjnych w ciągu najbliższych dwóch tygodni, oglądając kampanię reklamową marki Dekoral, promującą farbę dekoracyjną Akrylit W kolor dostępną tylko teraz w nowej, korzystnej ofercie....

Więcej
NOWOŚĆ - Baza odporna na szorowanie – satynowy efekt wykończenia.
04.08.2014

Malując ściany i dobierając kolory do wnętrz, często stajemy przed wyborem między tym co funkcjonalne i użytec...

Więcej
Dekoral Fashion wraz z Allegro wspiera fundację Anny Dymnej
05.07.2014

Marka Dekoral Fashion ceni nie tylko piękno barw, ale też piękno szlachetnych inicjatyw. Dlatego z wielkim zap...

Więcej
Zamknij