Barwy natury / Kolor dobrego nastroju

Kolory lata

5_6-big.jpgCieszymy się latem nawet, jeśli nie udało nam się wyjechać na urlop. Nie czekajmy jednak na deszcze by pomyśleć o naszym „schronieniu”, domu, mieszkaniu, pokoju, tych naszych przysłowiowych czterech ścianach, by i one latem ożyły. Pomalujmy je w żywe, radosne kolory. Pamiętajmy jednak, że malujemy, kolorujemy swój świat. Korzystamy z barw, które sami lubimy. Mamy za zadanie – odpocząć, odpocząć i jeszcze raz odpocząć we wnętrzu. Nie tylko hamak w ogrodzie, lecz także gorąca, relaksująca kąpiel, drzemka w fotelu czy smaczne zasypianie w sypialni.


Na zewnątrz całą atmosferę tworzy słońce, niebieskie niebo, zapach kwiatów. We wnętrzu? We wnętrzu sami wyczarujmy sobie klimat lata, na przykład: KOLOREM – niebieskim jak niebo, czerwonym jak maki, żółtym… banalne… Bez wątpienia pomoże nam w tym paleta barw Dekoral, a dokładniej jej kolory lata.
Tym razem będzie dużo łatwiej, nie przenosimy barwnej łąki na płaszczyznę ścian, gdyż wybieramy jeden, ten WŁAŚCIWY KOLOR i malujemy nim ściany od góry do dołu na całej powierzchni. Prawda, że łatwe! Kolor będzie bardzo subiektywny, zależnie od osób najczęściej przebywających w pomieszczeniu. W jego wyborze nie mamy żadnych ograniczeń poza tym, iż starajmy się wybrać kolory „lata”, bez szarości, czerni, bieli – na co także wkrótce nadejdzie czas.

Nasze propozycje, będą po prostu kolorowe…

10-big.jpgNiebieska łazienka – pomalowana Turkusem Acapulco lub Tropikalną Laguną (Dekoral Maleinak Plus). Kolory te łagodzą i uspokajają, regenerują umysł i ciało, obrazując dwa istotne elementy życia powietrze i wodę. Turkusowa sypialnia – miejsce magiczne, bardzo prywatne, miejsce, gdzie sny górują nad rzeczywistością, w kolorze Jedwabisty turkus (Dekoral Akrylux). Bez obawy zanurzmy się w błękicie. Lecz nie tylko!
Jednak odpoczywamy nie tylko w łazience i sypialni. Salon również ma dużo do powiedzenia w tej kwestii. Wybierajmy. Żółty – Słoneczny blask, Żółty słoneczny, Złocisty szafran (Dekoral Akrylit W),doskonały wybór do dużych pomieszczeń, rankiem pobudzi swym słonecznym blaskiem a wieczorem żółty uchroni przed depresją i smutkiem. Czerwony - Kanapa, fotel i szklanka mrożonej herbaty w otaczającym nas cieple czerwonej barwy ścian. Czerwień zainspirowana kwiatami, maki, róże (gdzie nawet zapach łatwo sobie wyobrazić).
 
2_12-big.jpgCzerwony Koralowiec (Dekoral Power Paint), Czerwień Flamenco (Dekoral Akrylit W), Czerwień Pompei (Dekoral Akrotix) – wybór należy do Was, kolory bez wątpienia gorące, na co niewątpliwie wskazują same nawy. Czyżby rozpoczęły się wakacje w domu? Koralowce, ciepły ocean, gorące hiszpańskie flamenco, Pompeje – prowincja dawnej cesarskiej Italii.
Pływamy, tańczymy, zwiedzamy… choć tak naprawdę to tylko leniwe chwile sjesty. Możliwości takiego wypoczynku jest bardzo wiele, jak pojemna pomysłów jest paleta barw Dekoral – tych właściwych kolorów, nie tylko w naszym subiektywnym świecie wyobraźni.


Foto inspiracje i kolory

Zamknij