Barwy natury / W kolorach natury

Kolory świata wiadziane naszymi oczami

Zastanawiając się, czym jest kolor, trudno znaleźć zwięzłą i dokładną definicję. Istotne jest, że wrażenie barwne powstaje tylko w naszej świadomości. Kolory świata, w którym żyjemy, docierają do nas poprzez nasze oczy. W nich światło zamienione zostaje na impuls nerwowy, który trafia do określonych partii mózgu. Każdy jednak ma trochę inne oczy oraz nieco inaczej zbudowany mózg. Nie ma dwóch dokładnie identycznych ludzi. Dlatego każdy z nas widzi otoczenie nieco inaczej, „na swój sposób”. Ten fakt uświadamia nam, że nie może być uniwersalnego, jednoznacznego wzorca piękna, jeśli chodzi o zestawienia barw. Przecież każdy dany kolor widzi trochę inaczej… Nie ma barw, które podobają się wszystkim, jak też nie ma takich, które wszyscy uznają za brzydkie. Mówiąc zatem o kolorach, możemy posługiwać się wyłącznie pojęciami statystycznymi typu: „większości ludzi podoba się…”, ale zawsze znajdą się wyjątki od reguły.

Kolory zawsze były kojarzone z określonymi odczuciami i symbolami. Skojarzenia te są często podświadome, ale to one powodują, że w otoczeniu jednych kolorów czujemy się dobrze, a w innych nie.

Dlatego niezależnie od aktualnej mody w aranżacjach wnętrz zawsze chętnie wykorzystywane są kolory kojarzone z naturą:

  • odcienie żółci (pogoda, słońce, ciepło, plaża)
  • zieleni (las, trawa, natura)
  • błękitu (pogodne niebo, czysta woda)
  • różu i fioletu (łąka, ogrody, równowaga)
  • czerwieni i pomarańczy (zachód słońca, wakacje, energia)

Najbardziej fantazyjne pomysły kolorystyczne i aranżacyjne możemy realizować dzięki szerokiej ofercie różnorodnych farb Dekoral. Dzięki farbom możemy urzeczywistnić najbardziej niezwykłe wizje a praktycznie nieograniczona kolorystyka farb Dekoral, własna wyobraźnia i odważna improwizacja niezawodnie wzbogacą każde wnętrze.

Dekorując swoje otoczenie kolorami, musimy zawsze myśleć o wnętrzach całościowo, uwzględniając i łącząc ze sobą wszystkie elementy aranżacji oraz zdając sobie sprawę z wpływu barw na nasze samopoczucie

odcienie zieleni (las, trawa, natura)

malowanySW_4-big.jpg- Poczuj bujną, soczystą zieleń tropikalnych lasów. Odcienie ciepłych zieleni wprowadzą w Twoje wnętrza świeżość i egzotykę dalekich lądów.

 
 

odcienie błękitu (pogodne niebo, czysta woda)

malowanySW_2-big.jpg- Daj się porwać odświeżającej potędze oceanu. Kolekcja morskich błękitów i delikatnych granatów tchnie w Twoje wnętrza ducha świeżości i fascynującej przygody.

 

odcienie różu i fioletu (łąka, ogrody, równowaga)

malowanySW_1-big.jpg- Odkryj miejsca gdzie czas nie istnieje. Kolekcja naturalnych wrzosów połączona z kwitnącym jaśminem przeniesie Twoje wnętrza w krainę pełną barw szlachetnych i miękkich jak jedwab

 

odcienie czerwieni i pomarańczy (zachód słońca, wakacje, energia)

malowanySW_6-big.jpg- Niech delikatna poświata zachodzącego słońca ukołysze Twoje myśli. Odcienie rudych czerwieni i subtelnych pomarańczy zapewnią Twoim zmysłom odpoczynek w łagodnych i przytulnych barwach.

 
 

odcienie żółci (pogoda, słońce, ciepło, plaża)

malowanySW_5-big.jpg- Odkryj tajemnicę i piękno bezkresnej pustyni. Odcienie piaskowych żółci wprowadzą do Twoich wnętrz gorące słońce pustyni i wypełnią dom atmosferą lata.

 

Foto inspiracje i kolory

Zamknij