Kolor na świecie / Skandynawska bryza - Dania

Dania - małe i wielkie formy

Dania2Dobrego rzemieślnika poznać można po tym, że nie zależnie od przedmiotu, który wykonuje, w jednakowy niemal sposób przykłada się do jego jakości. I tak w skandynawskim wzornictwie należy zwrócić uwagę na to, że np. meble niezależnie od tego, że skierowane do masowego odbiorcy charakteryzowały się bardzo precyzyjnym wykonaniem. Zaskakujące jest również to, że przedmioty są tak wysokiej, jakości, że trudno często odróżnić anonimowy mebel od ekskluzywnego egzemplarza autorskiego, ponieważ wszystkie łączą ze sobą funkcjonalność oraz dbałość o detal. Alvar Aalto, Kaare Klint, Tapio Wirkkala, Arne Jacobsen, Poul Kjaerholm to czołowe nazwiska projektantów zmagających się z umiarkowanie nowoczesnym stylem, stawiających na naturalne bogactwa, pozbawione barwy metalu, wychodzące naprzeciw ludzkiej potrzebie komfortu a zarazem dające tyle ciepła we wnętrzu, że długie mroźne zimy, deszczowe letnie poranki, jesienny półmrok stają się mniej uciążliwe. Skandynawski design to małe i wielkie formy o „wielkiej duszy”.

Tkaniny w kolorach Ewy Minge

dania3Barwy stymulują naszym samopoczuciem, nastawieniem do otaczającego świata, więc nietrudno się domyśleć jak wielką odgrywają rolę. Nieumiejętne ich zestawianie może wręcz wprowadzić nas w nastrój przygnębienia oraz apatii. W kolekcjach marki Dekoral Fashion zaobserwować można niewątpliwie pokaz możliwości łączenia ciepłych kolorów z zimnymi barwami, stymulując dodatkowo ich temperaturę poprzez dodawanie brokatu, perły oraz złota z „Diamentowej Kolekcji”. Te nowatorskie rozwiązania dekoracyjne to świat skandynawskiego temperamentu, który zmienia się jak pogoda, często nieprzewidywalny, łączy ze sobą wiele skrajnych klimatów od elegancji po surowość formy, wszystko jednak w harmonii ze sobą.dania4 Tkaniny w skandynawskim wzornictwie to mieszanina motywów roślinnych z geometrycznymi, w których każdy znajdzie coś dla siebie począwszy od dorosłych a skończywszy na małych spragnionych koloru „szkrabach”.. Jeżeli chodzi o faktury w materiałach możemy ze spokojem powiedzieć, że buble, aksamity, płótna łączone są z materiałami o bardzo cieńkich splotach. Kolorystyka z palety barw Dekoral - Jedwabny popiel, Beżowy jasny (Akrylit W), Cafe latte, Krem orzechowy (Akrylux), Leśne owoce, Niebieski Chagall (Akrylux), Lodowy błękit (Akrylit W), Zieleń aloesu (Polinak), to kolory w czarującym świecie skandynawskiego designu.

Sypialnia miejsce, które nas relaksuje

dania6Każdy z nas wie jak ważne jest to, by we własnym domu posiadać miejsce, które ukoi stres i chodź na chwile wprowadzi nas w błogi, fantazyjny nastrój. Takim miejscem niewątpliwie jest sypialnia, która dostarcza nam przeróżnych doznań, począwszy od tych najbardziej intymnych, po energię i relaksujący sen. Skandynawska sypialnia to przede wszystkim gra światła, koloru i faktury, a umiejętne ich zestawianie pozwoli stworzyć we własnym domu świat „ciepłego poranka” i „gorącej nocy”. Należy pamiętać, że ściana w skandynawskim designie jest jednym z bardziej kreatywnych miejsc pokoju. Zdobić ją można na różne sposoby jednym z bardziej popularnych jest tapeta, w której często możemy zaobserwować wielkie wzory w dość intensywnych barwach, innymi sposobami zdobienia ściany jest wykorzystanie na ścianie tkanin oraz wszelkiego rodzaju kamienia i drewna, mniej wymagający mogą powiesić gotowe obrazy. dania5Na podłodze dominuje drewno, a mnogość materiałów zalewa całe wnętrze, które dzięki ciepłej barwie światła we wnętrzu wywołuje radość. Kolorystyka, chociaż nie zawsze w ciepłych barwach to dzięki dodatkom dostarcza najbardziej pozytywnych doznań.

Foto inspiracje i kolory

Zamknij