Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Jaki kolor pasuje do fioletu?

Jaki kolor pasuje do fioletu?

Kolory mają moc. Decydując się na ściany w odcieniach fioletu możemy nadać wnętrzu wyjątkowo spokojny i relaksujący charakter. Kiedy mówimy „fiolet” myślimy o lawendzie i fiołku. Automatycznie czujemy te kojące, kwiatowe aromaty. Dzięki lawendzie lepiej śpimy, wydajniej odpoczywamy. Ale fiolet to także kolor atramentu i bakłażana – kolor pełen energii - kolor, który pobudza i inspiruje. W naszych pomysłach na przestrzeń poszukamy zestawień różnych odcieni fioletu – przełamując utarte schematy i proponując nowe, ciekawe rozwiązania kolorystyczne.

. Kiedy mówimy „fiolet” myślimy o lawendzie i fiołku

Fiolet zmieszany z szarością, przełamany żółtym

Fiolet to kolor idealny do sypialni. Aby wnętrze nabrało wyrazu proponujemy połączyć odcień fioletu np. Wrzosowy Pastelowy z linii Moc Koloru z klasycznie szarym oraz podobnym, aczkolwiek o ton cieplejszym, pudrowym różem – możemy zdecydować się na kolor o pięknej nazwie Kwitnąca Magnolia lub bardziej pomarańczowy Piasek Pustyni z palety Moc Koloru. A jeśli zdecydujemy się pójść o krok dalej, warto wybrać czysty odcień różu o nazwie Bajkowy Róż z palety Voice of Color, Moc Koloru oraz Energia Barw. Jeśli dodamy róż w niewielkich proporcjach unikniemy słodkiego, landrynkowego charakteru wnętrza, a jedynie ocieplimy przestrzeń, nadamy jej głębi i ciekawego charakteru. To zgrane, pod względem kolorystycznym, trio – róż, fiolet i szarość – możemy przełamać intensywną żółcią. Najlepiej będzie pasował odcień Żółty Słoneczny z palety Moc Koloru. Jeśli jednak chcemy obudzić wnętrze kolorem, wybierzmy Koktajl Bananowy z palety Energia Barw lub Słoneczny Blask z palety Voice of Color oraz Moc Koloru.

Fiolet zmieszany z szarością, przełamany żółtym

Salon pachnący śliwką i kardamonem

Orientalny klimat wnętrza uzyskamy wybierając, jako główny kolor ścian, ciemniejsze odcienie fioletu. Do intensywnego fioletu możemy dobrać beże i lekkie brązy w odcieniach kawy i cynamonu, np. Gorący Piasek z palety Voice of Color oraz Moc Koloru lub Pustynna Burza z palety Energia Barw. Z o ton ciemniejszych odcieni możemy wybrać Cafe Latte z palety Voice of Color, Moc Koloru oraz Łazienka & Kuchnia, Ciepłe Kakao z palety Voice of Color i Moc Koloru. Fiolet możemy przełamać wpadającą w szarość zielenią np. Gałązka Rozmarynku z palety Voice of Color. Takie zestawienie kolorystyczne będzie idealne do salonu, pełnego ciekawych ludzi i książek oraz niesamowitych historii z różnych stron świata.

Salon pachnący śliwką i kardamonem

Łazienka pachnąca lawendą

Wybierając jasny, lawendowy fiolet do łazienki, możemy być pewni, że stworzymy w ten sposób błogie królestwo relaksu. Kolorem dominującym wówczas może być bardzo jasny beż o nazwie Zawsze na Czasie z palety Łazienka & Kuchnia. Do tego dodajmy błękitny Czas na Miętę z tej samej palety kolorystycznej. Podobne do siebie odcienie niebiańskiej błogości, możemy jeszcze bardziej rozjaśnić różaną bielą o nazwie Lilia Wodna, również z palety Łazienka & Kuchnia. Aby nadać ciekawego charakteru tej całej jasnej, pastelowej kompozycji, a jednocześnie nie popsuć iście kąpielowego nastroju, do powyższego zestawu dodajmy turkus lub inne odcienie wakacyjnego niebieskiego. Możemy wybrać także jaśniejszą Niebiańską Chmurkę z palety Voice of Color. Dobór kolorystyczny pozwoli nam w pełni rozkoszować się niezwykle przyjemnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, wprowadzając ciało i umysł w dobry, spokojny nastrój.     

Łazienka pachnąca lawendą

Dozując odcienie fioletu

Fiolet to kolor uniwersalny, który nabiera charakteru w zestawieniu z innymi barwami. W połączeniu z beżami, cynamonem oraz zielenią – nabierze głębi, pikanterii, przywoła na myśl dalekie podróże. Z kolei zmieszany z błękitem, bielą oraz turkusem wprowadzi atmosferę pełną relaksu, spokoju oraz harmonii. 

Dozując odcienie fioletu