Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Zielony salon – pomysły, inspiracje i aranżacje

Zielony salon – pomysły, inspiracje i aranżacje

Pokój dzienny to serce każdego domu – w nim spędza się najwięcej czasu, odpoczywa, spotyka się z domownikami, ogląda filmy, czyta się książki, rozmawia, a często także spożywa posiłki. Do salonu zaprasza się też gości. Z uwagi na fakt, iż przestrzeń ta jest z jednej strony najważniejszym punktem domu, a z drugiej – miejscem reprezentacyjnym, jego aranżacja jest bardzo istotna i wiele osób przywiązuje do niej dużą wagę. Wartym rozważenia pomysłem jest stylowy zielony salon. Inspiracje na wprowadzenie tego koloru do wnętrza znajdziesz w niniejszym tekście. Chcesz przekonać się, czy zielony salon to rozwiązanie dla Ciebie? Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto urządzić zielony salon?

Salon może spełniać wiele funkcji. Zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach staje się równocześnie jadalnią, pokojem zabaw, sypialnią lub domowym biurem. Dlatego właśnie zielony salon okazać się może doskonałym rozwiązaniem. Harmonijny, silnie zakorzeniony w naturze kolor, kojarzący się z liśćmi drzew, trawą i szeroko pojętą roślinnością, ma działanie wyciszające i uspakajające. Zielony salon stanie się więc doskonałą oazą, miejscem kojącego odpoczynku, pozwoli uspokoić wzrok podczas pracy przy komputerze, a także będzie sprzyjać długim rozmowom z rodziną i przyjaciółmi. Zieleń w salonie jest jak przeniesienie odrobiny lasu, pola lub łąki do własnego domu.

Co istotne w aranżacji wnętrz, kolor zielony jest też barwą bardzo stylową i elegancką, która – odpowiednio zestawiona z innymi odcieniami, meblami i dodatkami – nadaje przestrzeni wyjątkowy charakter. Jak stworzyć piękny zielony salon?

Dlaczego warto urządzić zielony salon?

Wybierz dobre farby. Zielony salon – pomysły kolorystyczne

Zieleń niejedno ma imię. Może być ciemna, głęboka i wyrazista, może być też świeża, energetyczna i soczysta. Istnieją także odcienie zieleni na pograniczu innych kolorów, wpadać może ona w niebieski, w szary lub kolory ziemi (brąz lub beż). Między innymi dlatego zielony salon jest ciekawą propozycją do wnętrz o różnorodnym charakterze i dla miłośników różnych stylów aranżacyjnych.

Zielony salon najłatwiej stworzyć przemalowując ściany. W zależności od wielkości pomieszczenia, intensywności wybranego odcienia oraz – przede wszystkim – indywidualnych upodobań, można zdecydować się na malowanie wszystkich ścian lub tylko jednej. Do wprowadzenia zieleni do wnętrza świetnie sprawdzą się farby Dekoral, gwarantując nie tylko piękny kolor powłoki, ale także jej trwałość i odporność na lata. Wśród naszych propozycji znajdziesz jasne, subtelne odcienie (Delikatna mięta, Drzewo oliwne, Zieleń za mgłą, Groszkowy pastelowy), soczyste i świeże kolory (Zielone jabłuszko, Wiosenna trawa, Zdecydowanie zielony), a także zielenie głębokie i wyraziste (Algi morskie, Zielona głębia). Wszystkie barwy inspirowane są otaczająca nas przyrodą – przekonaj się, że to, co pochodzi z natury, wygląda pięknie i dobrze wpływa na nastrój.

Wybierz dobre farby. Zielony salon – pomysły kolorystyczne

Jak urządzić zielony salon? Aranżacje i zestawienia

Kolor ścian to tylko jeden ze sposobów na stworzenie zielonego salonu. Jeśli postawisz na przemalowanie tylko jednej z nich, możesz pomyśleć o jeszcze jakimś mocnym zielonym akcencie – zielona kanapa, fotel, dywan, a może zasłony? Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby ściany pozostały jasne – białe, szare bądź beżowe – a zielony salon stworzyły wyłącznie meble. Wyrazista sofa w barwach butelkowej zieleni na stonowanym tle będzie prezentować się znakomicie. Podobnie oliwkowozielony fotel, idealny do czytania książek. Możliwości są niemal nieskończone!

Jak urządzić zielony salon? Aranżacje i zestawienia

Zieleń możesz swobodnie zestawiać z innymi elementami wykończenia. Głęboki odcień tego koloru pięknie wyglądać będzie w towarzystwie ściany z czerwonej cegły. Do zieleni pasują także różnorodne tkaniny i meble tapicerowane – szare, brązowe lub beżowe obicia będą doskonałym pomysłem. Zieleń współgrać będzie zarówno z nowoczesnymi elementami, takimi jak szkło czy czarny metal, jak i lekkim, jasnym drewnem.

Nie zapominaj, że najlepszym uzupełnieniem zielonego salonu będą rośliny – staną się one nie tylko świetnym dopełnieniem aranżacji, ale także dobrze wpłyną na jakość powietrza w Twoim domu. Dzięki roślinom pokój stanie się „żywszy” i przytulniejszy.

Twój własny zielony salon – inspiracje. Gdzie ich szukać?

Twój własny zielony salon – inspiracje. Gdzie ich szukać?

Ciekawe propozycje i pomysły na stworzenie zielonego salonu znaleźć możesz w wielu miejscach – w czasopismach wnętrzarskich, na blogach, w katalogach. Szybko przekonasz się, że możliwości zestawiania zieleni z innymi barwami, meblami i dodatkami jest wiele. Jeśli zależy Ci na naturalnej, harmonijnej, kojącej przestrzeni, poszukaj inspiracji w otaczającym Cię świecie. Przejdź się do parku lub lasu i zobacz, jakie zestawienia kolorystyczne stworzyła sama natura. Te nieco oczywiste dziś dla nas połączenia, takie jak zieleń liści i brąz lub szarość kory drzewa, czerwień jarzębiny czy beż szyszki, mogą okazać się odkrywcze i inspirujące w kontekście aranżacji wnętrz.

Przy planowaniu wystroju pokoju, w którym będziesz spędzać dużo czasu, warto zaufać także swojej intuicji. Przedstawione w tym artykule pomysły mogą być jedynie inspiracją – to Ty najlepiej wiesz, w jakim otoczeniu będziesz czuć się dobrze i jak statecznie powinien wyglądać Twój zielony salon. Baw się paletami barw i stwórz swoją własną, indywidualną przestrzeń w barwach natury.

Twój zielony salon