Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Renowacja mebli metalowych krok po korku.

Początek lata może oznaczać początek lenistwa, ale również… początek prac ogrodowych. Gdy temperatura na zewnątrz rośnie, zaczynamy dostrzegać mankamenty i zniszczenia, które zostawiły po sobie chłód, wiatr, deszcz i śnieg z minionych miesięcy. Zastanawiasz się, jak odnowić metalowe krzesła ogrodowe? Podpowiadamy!

Odświeżanie mebli ogrodowych


Warunki pogodowe podczas miesięcy jesiennych i zimowych są zwykle bardzo niekorzystne dla wyposażenia ogrodu. Mróz, wiatr, deszcz, śnieg czy grad sprawiają, że metalowe meble tracą blask i pokrywają się rdzą. W efekcie nawet nowe wyposażenie wygląda, jak gdyby gościło w Twoim ogrodzie już kilka(naście) lat. Dobra wiadomość jest taka, że proces zniszczeń można zatrzymać i obrócić w paru prostych krokach. Odmalowanie to skuteczny, tani i łatwy sposób na przywrócenie metalowym meblom ogrodowym dawnego koloru i połysku. Malowanie żelaznych elementów nie wymaga też specjalistycznych umiejętności ani doświadczenia. Wystarczy wyposażyć się w podstawowe narzędzia malarskie i Emalię Antykorozyjną, która nada Twoim meblom upragnionego wyglądu. Jak odnowić metalowe krzesła ogrodowe? Sprawdź, od czego zacząć!

Odświeżanie mebli ogrodowych

Jak odnowić metalowe krzesła ogrodowe?


Zanim przystąpisz do wyboru koloru i właściwego malowania, musisz zadbać o odpowiednie przygotowanie mebli. Za pomocą drucianej szczotki lub specjalnej drucianej nakładki na wiertarkę usuń rdzę i wszelkie stare, odklejające się od powłoki lakieru elementy. Pozostałą powłokę wygładź papierem ściernym lub szlifierką, a następnie obmyj i odtłuść meble, używając rozpuszczalnika. Poczekaj, aż meble wyschną. Gdy będą już gotowe, zacznij nanosić emalię za pomocą pędzla lub wałka.
Emalia Antykorozyjna Dekoral odznacza się bardzo dużą przyczepnością do podłoża, dlatego jej aplikacja nie powinna sprawiać trudności. W celu uzyskania długotrwałej ochrony najlepiej nałożyć ją w dwóch lub trzech warstwach. Tutaj można wybrać dwie metody: mokro na sucho, po odczekaniu 24 godzin, aż warstwa poprzednia całkowicie wyschnie, lub mokro na mokro, aplikując nową warstwę godzinę po wcześniejszej. Emalia świetnie radzi sobie z ogniskami korozji i skutecznie przywraca meblom ich dawny blask, jednocześnie gwarantując długotrwałą ochronę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Jak odnowić metalowe krzesła ogrodowe?

Emalia Antykorozyjna Dekoral – pogromca rdzy


Meble ogrodowe można pomalować dowolną farbą. Dlaczego więc to właśnie Emalia Antykorozyjna Dekoral stanowi tak skuteczną broń w walce ze zniszczeniami metalowych mebli w ogrodzie? Jej nowoczesna formuła 3w1 (grunt, podkład i farba nawierzchniowa) sprawia, że nadaje się idealnie do ochrony i dekoracji przedmiotów stalowych oraz żeliwnych bez konieczności stosowania wcześniejszego podkładu. Zapewnia ponadto trójfunkcyjny system ochrony przed korozją. Jest bardzo trwała (daje aż do 9 lat ochrony) i zabezpiecza przed nawet ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Odznacza się dużą wydajnością, a także doskonałą przyczepnością do podłoża. Co więcej, występuje w kilkunastu pięknych odcieniach, wśród których odnaleźć można wariacje najczęściej wybieranych kolorów mebli do ogrodu. Sprawdzi się zarówno do odnowy mebli, jak i do zabezpieczenia metalowego płotu, ogrodzenia czy bramy. Skutecznie upiększy Twój ogród i wyposażenie dookoła domu.

Emalia Antykorozyjna Dekoral – pogromca rdzy

Zapomnij o rdzy! W Dekoral wiemy, jak odnowić metalowe krzesła ogrodowe. Nasza Emalia Antykorozyjna to skuteczna broń w walce ze zniszczeniami. Sięgnij po nią i ciesz się odświeżonymi meblami do ogrodu!

Zapomnij o rdzy!