Kolory

Fiolet - nowocześnie i elegancko

Kolor fioletowy jest mieszanką dwóch bardzo intensywnych barw: czerwonej i niebieskiej. Nadaje wnętrzu charakter i styl.

Kolor fioletowy coraz częściej gości we wnętrzach, nie tylko jako dodatek, ale również jako kolor bazowy, na przykład na ścianach. Należy do energetycznych kolorów, pobudzających kreatywność poprawiających humor. Wpływa również kojąco na mózg, wycisza i regeneruje system nerwowy.

Jasny odcień fioletu, lawendowy, wprowadza do wnętrza nutkę romantyzmu. Dodaje subtelności i delikatności aranżacji. Głębokie i ciemne odcienie, np. śliwka, czy ciemna purpura kojarzą się z bogactwem i doskonale komponują ze złotymi i srebrnymi dodatkami. Takie połączenie tworzy tajemnicze i bardzo eleganckie wnętrze.

Fiolety doskonale komponują się z ciemnymi barwami, takimi jak brązy, szarości, czy ciemne odcienie czerwieni. Warto również zestawiać ten kolor z jaśniejszymi odcieniami szarości, beżami lub białym.

Kolor fioletowy najczęściej stosowany jest w stylu prowansalskim, gdzie króluje lawenda. Możemy go zastosować do malowania ścian, mebli, czy dodatków. Sprawdza się również we wnętrzach w stylu klasycznym, dodając im elegancji i szyku. Ze względu na szeroką paletę fioletu można go dopasować do każdego stylu wnętrza oraz upodobań jego mieszkańców.

Nasze marki