Kolory

Niebieski - świeżość i natura

Kolor niebieski jest uniwersalny, sprawdza się zarówno w stylu nowoczesnym, jak vintage. Pomimo, że jest to raczej kolor chłodny może nadać wnętrzu ciepła i przytulności.

Niebieski w starożytności symbolizował nieśmiertelność, kojarzył się ze sferą sacrum i boskością. Obecnie przywodzi na myśl spokój, harmonię i świeżość. Budzi skojarzenia z wodą, niebem, wakacyjnym odpoczynkiem, wprawia w dobry nastrój.

Jest to dość mocna barwa. Jeśli zastosujemy ją w całym pomieszczeniu, uzyskamy dość odważną i intensywną aranżację wnętrza. Możemy również pozostać na samych dodatkach.

Kolor niebieski doskonale komponuje się z innymi barwami. Łącząc go z bielą, srebrem lub złotem stworzymy klasyczne, eleganckie wnętrze. Z czerwienią, brązami, czy zielenią uzyskamy styl bardziej nowoczesny. Są to dość intensywne zestawienia, ale jednocześnie dynamiczne i energetyczne.

Niebieski zestawiony z szarościami będzie dobrze wyglądał w każdej aranżacji. Najczęściej jest stosowany w łazienkach, sypialniach oraz pokojach dziecięcych. Coraz częściej jednak sięgamy po tę barwę urządzając salon, czy kuchnię.

Nasze marki