Rodzaje wnętrza

Gabinet

W miejscu pracy, czy nauki spędzamy dużą część dnia, dlatego powinniśmy przywiązać szczególną wagę do jego aranżacji. Powinno być przede wszystkim wygodne oraz funkcjonalne. Urządzone w taki sposób, aby umożliwiało maksymalną koncentrację oraz skupienie. Budowało motywację i wyzwalało kreatywność.

W gabinecie bardzo ważne jest również oświetlenie. Warto jest wpuszczać jak najwięcej światła dziennego, którego ciepła barwa poprawia koncentrację i nie męczy szybko wzroku.

Nie bez znaczenia jest również dobór ścian w naszym gabinecie. Jeśli chcemy stworzyć przestrzeń do nauki najlepiej zdecydować się na połączenie neutralnej barwy z mocnym, energetycznym akcentem. Biel, beż lub szarość pozwolą nam się skupić, a mocny kolor skutecznie pobudzi umysł do działania. W przypadku, gdy pomieszczenie ma służyć do długotrwałej, analitycznej pracy najlepiej sprawdzą się jasne, neutralne kolory. Nie będą rozpraszały naszej uwagi, ze względu na to, że dobrze odbijają światło, dodatkowo rozświetlając wnętrze. Jeśli z kolei gabinet ma być miejscem do pracy twórczej nie należy się ograniczać. Żywe kolory wyzwolą naszą wyobraźnię, a przykładowe połączenie zieleni i żółci szczególnie pobudzi kreatywność.

Nasze marki