Rodzaje wnętrza

Jadalnia

 

Jadalnia coraz częściej przejmuje od salonu, czy też kuchni funkcję serca domu. Nie tylko gromadzi wszystkich w jednym miejscu, ale często staje się pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu.

Bardzo często jadalnie nie jest osobnym pomieszczeniem, lecz przestrzenią wygospodarowaną pomiędzy kuchnią, a salonem. Taki zabieg pozwala na uzyskanie większej przestrzeni i jest bardzo funkcjonalny. Styl pomieszczenia zatem powinien być kontynuacją tego, na jaki zdecydowaliśmy się w tych pomieszczeniach lub próbą ich połączenia jeśli nie są one jednolite.

Dobrze jest wybrać do jadalni ciepłe odcienie, które nadadzą temu miejscu dodatkowej przytulności. Zwróćmy uwagę na to zarówno przy doborze koloru ścian, jak i światła. Żarówki o ciepłej barwie doskonale oświetlą stół. Również bardzo silnym trendem w aranżacji jadalni jest zastosowanie białych ścian. Stają się one wtedy tłem dla wyróżniających się elementów wystroju takich jak np. oryginalne krzesła, kolorowa lampa wisząca nad stołem lub duży obraz.

Nasze marki