Rodzaje wnętrza

Jak zaaranżować kuchnię otwartą na salon?

postpromo2606.png
 

Jak zaaranżować kuchnię otwartą na salon? To jedno z najczęściej zadawanych pytań na forach wnętrzarskich, dlatego postanowiliśmy podzielić się naszymi pomysłami i doradzić wam, jak zaaranżować taką przestrzeń, uwzględniając metraż, styl i kolor.
 

Na początku lipca (04.07) o godzinie 20.00, zapraszamy na live “Jak zaaranżować kuchnię otwartą na salon?”, na facebookowym profilu marki Dekoral, który poprowadzą ​Joanna Real-Studzińska oraz Beata Kwiatkowska - autorki popularnego bloga wnętrzarskiego Make Home Easier.

 

Czego dowiesz z live’u “Jak zaaranżować kuchnię otwartą na salon?"

 

  • Jakie są podstawowe zasady projektowania takich przestrzeni?
  • Jak rozgraniczyć kolorami salon i kuchnię zachowując spójność stylistyczną?
  • Czy rodzaj farby użyty w przestrzeni kuchennej ma znaczenie?
 

Zapisz się klikająć w link: https://www.facebook.com/DekoralFashion/photos/a.185123171538446.67783.183965441654219/1945788345471911/?type=3&theater

 

Zacznijmy od początku

„Open space”, czyli otwarta przestrzeń to rozwiązanie, które nie tylko podbija świat nowoczesnych wnętrz biurowych, ale coraz częściej jest również stosowane we współczesnych aranżacjach domowych. Z czego to wynika?

Codzienne sytuacje, rytuały i nawyki skłaniają nas do traktowania mieszkania jako przestrzeni w pełni funkcjonalnej, zapewniającej komfort życia i wygodę. Chcemy w niej spędzić jak najwięcej czasu z bliskimi, coraz częściej pracujemy tu zawodowo. Mało praktycznym wydaje się wydzielanie w mieszkaniu małych “klitek”, tylko po to, aby mieć oddzielną kuchnię, jadalnię czy biuro. Zmniejsza to metraż, dodatkowo uniemożliwiając nam kontakt z drugą osobą. Rozwiązaniem przychodzącym z pomocą jest właśnie otwarcie mieszkania i połączenie ze sobą różnych funkcji, tak aby wygodnie móc spędzać czas w gronie rodzinno-przyjacielskim.

 

Kuchnia otwarta na salon - Dlaczego warto?

Jeśli lubisz w jednym miejscu gotować, rozmawiać z przyjaciółmi, obserwować najmłodszych domowników przy zabawie to kuchnia otwarta na salon jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Wśród kuchennych zapachów, brzęczących garnków, domowego rozgardiaszu załatwisz wszystkie domowe, szkolne czy towarzyskie sprawy, integrując przy tym rodzinę i przyjaciół. Do tego, jest to praktyczny sposób na optyczne powiększenie całego wnętrza i jego funkcjonalnie zagospodarowanie.

To o czym warto pamiętać, to spójność stylistyczna między jednym lokum, a drugim, co nie wyklucza oczywiście zabawy konwencją i kreatywnych pomysłów. Możesz puścić wodze wyobraźni i pokusić się o wyeksponowanie ciekawych okapów, wstawić designerski, koktajlowy bar czy oryginalne akcesoria.

 

Na kuchennej wyspie

Ażurowe ścianki, murki, czy może wyspa w fantazyjnym kształcie jako sposób na otwarcie kuchni na salon? Jakie kolory dobrać aby powiększyć i rozświetlić taką przestrzeń, a jakich unikać?

Tego dowiecie się już w najbliższą środę 27 czerwca, o godzinie 20.00 podczas live’u na www.facebook.com/DekoralFashion.

Zapraszamy! 

Nasze marki