Rodzaje wnętrza

Pokój dziecięcy

To prawda, że dzieci lubią wesołe wnętrza, ale zbyt duża ilość barw może przytłoczyć nawet malucha. W aranżacji pokoju dziecięcego najważniejsza jest bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetyka.

Aranżacja wnętrza dla noworodka powinna uwzględniać stonowane kolory, takie jak beże, czy pastelowe odcienie żółci. Nadmiar barw, zwłaszcza tych intensywnych, może niekorzystnie pobudzać, a czasem i rozdrażniać dziecko. Pamiętajmy, aby maksymalnie dopasować do siebie wszystkie elementy tak, aby jak najlepiej ze sobą współgrały. Niewykluczone, że goście obdarują malucha pstrokatymi zabawkami. Postarajmy się zatem, jeśli umieszczamy je w zasięgu wzroku dziecka, by nie konkurowały z równie intensywnym tłem. Zwróćmy również uwagę, że coraz częściej odchodzi się od podziału na aranżacje różowe i niebieskie jako te dedykowane dla dziewcząt i chłopców.

Najprzyjemniejsze dla niemowląt są ciepłe odcienie żółci, czerwieni i pomarańczy. Pozytywnie na ich nastrój wpływają też kolory beżowe i kremowe. W przypadku nieco starszych dzieci można rozważyć pomalowanie ścian kolorami do określonego punktu - na przykład jednego metra. Efekt jest wtedy widoczny na wysokości ich oczu, a jednocześnie nie tracimy przestronności pomieszczenia. Poza tym obowiązują takie same zasady jak przy malowaniu sypialni dorosłych - bierzemy pod uwagę wielkośći oświetlenie pomieszczenia.

Nasze marki