Rodzaje wnętrza

Pokój nastolatka

Pokój młodzieżowy jest jednym z najtrudniejszych wnętrz do aranżacji, ponieważ musi on spełniać wiele funkcji. Pomimo, że zawiera on w sobie kilka elementów z pokoju dziecięcego, to znacznie się od niego różni.

Pokój nastolatka jest wnętrzem próbującym połączyć w sobie wielofunkcyjność pokoju dziecięcego z dorosłą stylistyką. Jest on wymagający, ponieważ musi najczęściej jednocześnie pełnić funkcję sypialni, gabinetu, salonu, przy równoczesnej potrzebie posiadania miejsca do przechowywania. Połączenie tych potrzeb nie jest zadaniem łatwym, jednak można do tego wykorzystać np. kolor. Konkretne strefy pokoju możemy wydzielić używając różnych kolorów ścian w danych miejscach. Należy jednak pamiętać, żeby były one ze sobą spójne i nie przytłaczały.

Przy doborze koloru ścian w pokoju młodzieżowym najlepiej sugerować się gustem jego właściciela. Najczęściej stosowane są tam energetyczne kolory, które podkreślają młodzieżowy charakter pomieszczenia. W przypadku stosowania bardzo intensywnych barw zaleca się pomalowanie nimi jedynie części pomieszczenia. Równie często pokoje nastolatków malowane są na stonowane, „doroślejsze” kolory, a charakteru nadają dodatki.

Oryginalność, a to często jest priorytet przy urządzaniu wnętrza dla nastolatka, może być również pokazana poprzez ustalenie motywu przewodniego pokoju. Należy jednak pamiętać, że poza funkcją rozrywkową pokój spełnia również rolę sypialni i gabinetu, więc dodatki nie powinny być zbyt rozpraszające.  

Nasze marki