Rodzaje wnętrza

Przedpokój

Przedpokój pomimo tego, że nie jest standardowym pokojem powinien być również dobrze przemyślany pod kątem aranżacji. Spełnia w dużej mierze funkcje praktyczne, ale także stanowi wizytówkę naszego mieszkania.

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, który mijamy po wejściu do domu. Powinno być utrzymane w takiej stylistyce jak reszta pomieszczeń, żeby już od progu poczuć klimat mieszkania. Istnieją dwa trendy w sposobie urządzania przedpokoju. Jednym jest całkowite wyodrębnienie wnętrza, które wyraźnie będzie się odcinało od kolejnych pomieszczeń. Drugim, połączenie przedpokoju z innymi pokojami, np. salonem. W drugim wypadku, można zastosować taki sam kolor na ścianach oraz podłogach, co optyczni powiększy przestrzeń.

Na ścianach w przedpokoju najlepiej sprawdzi się jasna farba odporna na zabrudzenia. Stonowane, jasne kolory optycznie powiększą pomieszczenie, które zazwyczaj nie jest za bardzo przestronne. Jeśli przedpokój jest wąski, lecz długi zastosujmy inny kolor, bądź fakturę na fragmencie ściany. Pozwoli to zrównoważyć proporcje pomieszczenia.

W małych przedpokojach warto zwrócić szczególną uwagę na światło, które może ociepli wnętrze. Równie pomocne w takich przestrzeniach będą lustra, powiększające optycznie powierzchnię oraz odbijające światło i dodatkowo rozjaśniające przedpokój.

Nasze marki