Style wnętrzarskie

Styl minimalistyczny

To styl i umiar, mniej znaczy więcej. Najważniejsza jest harmonia. W minimalizmie
wszystkie elementy muszą do siebie pasować, tworzyć nierozerwalną całość.


Najważniejsze jest ogólne wrażenie wnętrza. Mieszkania urządzone minimalistycznie to najczęściej przestronne wnętrza, z dużą ilością wolnej przestrzeni, “niezagraconej”, z tylko najważniejszymi meblami. Dominują w nich kąty proste i geometryczne formy sprzętów. Kolory ścian i mebli powinny być stonowane, w całym mieszkaniu stosuje się
ograniczoną paletę barw. Czerń, biel i szarość to ukochane barwy minimalizmu. W przypadku stylu minimalistycznego nie należy zbytnio przesadzać z kontrastem bieli i czerni, można stosować również szarości oraz beże.
 
Dla stylu minimalistycznego charakterystyczne są gładkie powierzchnie – podłogi z żywicy lanej, przezroczyste tafle szkła, płytki o matowej lub błyszczącej powierzchni. Rzadko spotyka się jakiekolwiek ornamenty czy desenie. Ważne jest zastosowanie kolorów, we wnętrzach wykorzystywane są podstawowe wyraziste kolory, największą rolę odgrywa czerń i biel oraz wspomniane wyżej szarości. Ściany muszą być jasne – chodzi o stworzenie efektu przestrzenności.
 
Warto również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni drewnianych, często obecnych w stylu minimalistycznym w neutralnych kolorach.

Nasze marki