Style wnętrzarskie

Styl prowansalski

Wnętrza prowansalskie są inspirowane aranżacjami znad francuskiej doliny Loary. Charakterystyczne są dla nich biel, kolory pastelowe, kwiatowe wzory, a to wszystko razem łączy się w przytulne wnętrze pełne świeżości.

Styl prowansalski bardzo mocno bazuje na naturze, zarówno w kolorystyce, jak i stosowanych materiałach. W tym stylu często spotykane jest bielone lub naturalne drewno, czy też kamień. Wnętrza te są równie jasne jak w stylu skandynawskim, jednak styl prowansalski jest pełen pastelowych kolorów, które nadają pomieszczeniu ciepła i przytulności. Kolory jakich się w nim często używa to żółty, zielony, niebieski, czy różowy.

Bardzo ważne są w tylu prowansalskim dodatki. Są one delikatne, romantyczne oraz również blisko natury. Znajdziemy tam elementy drewniane, ceramiczne, czy materiałowe. Motywem charakterystycznym i często pierwszym jaki przychodzi nam na myśl odnoście tego stylu jest lawenda. Pojawia się ona zarówno pod postacią koloru, jak i motywu występującego na różnych dodatkach, ale również jako kwiat uzupełniający aranżację pomieszczenia. Również popularnymi motywem roślinnym są oliwki, które dodają wnętrzu świeżości.

Wnętrza w stylu prowansalskim są bliskie naturze, budzące pozytywne emocje. Jest to wnętrze, w którym można wypocząć, a sposób jego aranżacji często przywodzi na myśl wakacje. Styl prowansalski jest delikatny, uspokajający, świeży i romantyczny. 

Nasze marki