Style wnętrzarskie

Styl skandynawski

Charakteryzuje się czystością formy i stonowanymi barwami. Akcentem mocno charakterystycznym dla architektury skandynawskiej jest naturalne jasne drewno, lub malowane na kolor biały. Występuje ono w wysmakowanych meblach, ścianach a także na podłodze.

 

Wnętrze w stylu skandynawskim jest ciepłe i przytulne. Można wyróżnić dwa nurty tego stylu - pierwszy to sielski klimat z przecieranymi stylizowanymi meblami, drugi natomiast jest bardziej minimalistyczny, z ograniczoną ilością kolorów i kształtów.

Ciepła szarość, biel oraz odcienie niebieskiego dedykowane są dla wnętrz skandynawskich, jasna i lekka kolorystyka skłania do relaksu i odpoczynku. Odpowiedzialność za charakter wystroju wnętrz w klimacie sielskim spoczywa na subtelnej, niewymuszonej dekoracji połączenia jasnych barw z niewielkimi dodatkami w intensywnych kolorach np. żółci, czerwieni i czerni. Biel widnieje w każdym miejscu.

Odnajdziemy ją nie tylko na ścianach, ale i na podłodze, w wybarwieniu mebli jak i licznych dodatkach. Jak żaden inny odcień, zezwala na nonszalancki miks przedmiotów o skrajnie odmiennej stylistyce. W kolorystycznej hierarchii rangi kolejne miejsca zajmują chłodne błękity, pudrowe róże, beże i brązy, delikatne żółcienie i gołębie szarości. Na takim tle rewelacyjnie wypadają przenikliwe barwne akcenty, pojawiające się w przedmiotach codziennego użytku. Intensywny kolor gości przeważnie w dodatkach – na obrazach, poduchach, zasłonach czy też naczyniach.

Nasze marki