Style wnętrzarskie

Styl Vintage

Cechą charakterystyczną tego stylu jest łączenie przeciwieństw co zwykle osiąga się na trzy sposoby: stylizowanie nowych rzeczy na wzór poprzednich epok, wprowadzanie starych, stylowych mebli do nowoczesnych wnętrz lub wprowadzanie nowoczesnych elementów do wnętrz o tradycyjnych stylach. We wnętrzach króluje styl lat 40, 50, 60 ubiegłego wieku. Każdy przedmiot mający przynajmniej 25 lat za sobą jest obiektem vintage. Styl ten we wnętrzach to przede wszystkim nacisk na użycie naturalnych materiałów i pamiętanie o zachowaniu odpowiedniej kolorystyki. Kolory dominujące w tym stylu to rumiankowa żółć, butelkowa zieleń, niebieski indygo, pomarańczowy oraz tonacje rdzawe. Jest tu miejsce zarówno na psychodeliczne barwy, jak i sepiowe odcienie starych fotografii. Dobrą bazą do eksponowania ciekawych przedmiotów i mebli jest również biel, która łączy wszystko w jedną całość.
 
Możesz również pokusić się o wyróżnienie części pomieszczenia interesującą teksturą. Do wyboru masz wiele faktur. Aby je wykonać możesz wykorzystać farby do tworzenia efektów dekoracyjnych. Coraz częściej pojawiają się także odważne połączenia miedzi lub złota ze srebrem - do ściany pomalowanej na jeden z tych kolorów można dobrać ciekawe, kontrastujące dodatki - rama obrazu albo lampka będą prezentować się wtedy bardzo efektownie.
 
Vintage swobodnie łączy przeszłość z teraźniejszością, do starego wnętrza wprowadza rzeczy współczesne, a do współczesnego dawne. Podobnie jest z materiałami, miesza tradycyjne z nowoczesnymi. Na tle betonu, szkła czy stali dobrze komponują się stare drewniane przedmioty z odzysku, wiklinowe kosze czy ceramika z odzysku od babci.

Nasze marki