Zrób to sam

Malujemy alternatywne ozdoby świąteczne

Święta Bożego Narodzenia to czas prezentów, przygotowań świątecznych dekoracji. Znudziły Ci się już pastelowe bombki, czy metalowe reniferki, które wieszasz co roku na choince? Czy musisz od razu kupować nowe? Niekoniecznie. Przy odrobinie fantazji możesz pomalować własne, tworząc nowe i oryginalne ozdoby.


Świąteczny DIY - Dlaczego warto samodzielnie malować ozdoby świąteczne i czerpać z tego przyjemność?

 

Święta Bożego Narodzenia to czas wspólnych spotkań w gronie najbliższych. Beztroskie chwile, rodzinne pogaduszki, przygotowywanie świątecznych pyszności. Dodatkowo, to wyjątkowa okazja do zabawy w świąteczne aranżacje wnętrz.

Masz w tym roku ochotę na zmianę dekoracji świątecznych?

Jesteś fanką blogów wnętrzarskich, DIY, spodobał Ci się styl minimalistyczny i ozdoby wykonane z naturalnego tworzywa?

Nic prostszego! Nie musisz przeszukiwać centrów handlowych, przeładowanych masową produkcją i podobnymi przedmiotami. Możesz wykorzystać własne ozdoby oraz dekoracje i samodzielnie nadać im nowy styl i niepowtarzalny, świąteczny charakter. Nie ma nic przyjemniejszego, niż zabawa z najbliższymi w salonie pełnym farb, pędzli, kolorowych wstążek, szyszek, drucików etc. Wspólne malowanie unikatowych, świątecznych ozdób, które sprawi wszystkim przyjemność i satysfakcję. Sama również możesz udać się w sentymentalną podróż w głąb dzieciństwa i na chwilę poczuć się małą artystką.Renifer Rudolf w kolorze szarej platyny - Jak malować drewniane ozdoby świąteczne?

 

Każdy z nas ma w domu niezliczoną ilość pudełek z ozdobami świątecznymi, zarówno tymi na choinkę, jak i do dekoracji drzwi, okien, stolików. Wszyscy mamy popularne, błyszczące łańcuchy, girlandy, metalowe zawieszki w postaci mikołajów, śnieżynek, reniferów, bombki w różnych kształtach i kolorach. Magiczny świat, który śpi na strychu przez cały rok, aby w Święta Bożego Narodzenia zagościć w naszych salonach, na choinkach etc.

Jeśli w tym roku marzą Ci się naturalne tworzywa, jasne kolory, minimalistyczne ozdoby, zabaw się w świąteczne DIY, wykorzystując drewno. Generalnie, drewno jest pięknym, uniwersalnym materiałem, ekologicznym, odpornym na zarysowania i uszkodzenia. Można je w łatwy i szybki sposób odświeżyć.

Z pewnością masz mnóstwo drewnianych zabawek, ozdób, aniołków, choinek, które można pomalować na nowe kolory. Możesz wykorzystać równeż szyszki, gałązki, igliwie. Do zrobienia świątecznej girlandy z szyszek wystarczą, sznurek albo drucik, do pomalowania odpowiednia farba do drewna. Świetnie sprawdzą się tutaj farby z serii Dekoral, Zadania Specjalne w szerokiej gamie kolorystycznej (biały + 18 kolorów), od śnieżnobiałych odcieni, kremowo-beżowych, po głębokie, nasycone brązy. Wodorozcieńczalna emalia akrylowa Dekoral jest bardzo wydajna, przyjazna dla ludzi i środowiska, pachnąca podczas malowania. Dostępna zarówno w wersji matowej, jak i połyskującej. Co istotne, szybko wysycha, więc nie trzeba planować wspólnego, rodzinnego malowania na długo przed Świętami Bożego Narodzenia. Można pozwolić sobie na spontaniczną ekspresję twórczą tuż przed Wigilią.

 

Malujemy!

 

Krok 1. Zabezpieczyć plac zabawy

Przed przystąpieniem do pracy, pamietaj o ochronie podłogi przed zachlapaniem farbą. Pomalowane szyszki muszą wyschnąć np: na suszarce do bielizny, więc pod skapującą farbą podłóż kuwetę malarską, papier lub folię malarską.

 

Krok 2. Tu jest haczyk!

Żeby powiesić szyszkę na czas wysychania farby, trzeba przed samym malowaniem zamocować na szyszce druck albo sznurek lub ewentualnie spinacz do papieru.


Krok 3. Powoli zanurz obiekt w farbie

Upewnij się, że szyszki są czyste i suche. Zacznij powoli zanurzać je bezpośrednio w farbie, aby uniknąć powstawania pęcherzyków powietrza. Szyszki są na tyle małe, że nie potrzebujesz używać pędzla, czy wałka jak w przypadku większych przedmiotów. Możesz ewentualnie małym pędzelkiem ozdobić dekorację wzorem.


Krok 4. Zawieś mnie! 

Po zakończeniu malowania powieś szyszki na suszarce do wyschnięcia farby na kilka godzin.Należy pamiętać również o tym, aby po zakończeniu prac wywietrzyć pomieszczenie do zaniku specyficznego zapachu. Dla całkowitych profesjonalistów w obszarze DIY. Jeśli kiedyś w przypływie szalonej kreatywności porwaliście się na wykonanie sporych rozmiarów drewnianego renifera Rudolfa, a teraz widzicie, że kolor niestety już nie ten sam, rozwiązaniem są również farby ochronno-dekoracyjne do drewna. Dekoral, Zadania Specjalne ma w swojej palecie bardzo ciekawy odcień szary platynowy pasujący do bożonarodzeniowego nastroju.
 Świąteczne MruMru - Jak malować ozdoby z tektury, kartonu, metalu?


 

Czasem trudno uwierzyć, jakie świąteczne cuda można wykreować ze starych, tekturowych, czy metalowych zabawek i ozdób. Pamiętasz, jak Twoja pociecha miała na zajęciach plastycznych w szkole wykonać ulubione zwierzątko z tektury? Powstał sympatyczny kotek, który teraz leży gdzieś samotnie na szafce. Czemu by go pomalować na intrygujący kolor, magiczny fiolet (Dekoral), czy zielony leśny (Dekoral) i nie zawiesić na choince? Wracając do tematu girland, ciekawą propozycją jest podświetlana girlanda z kartonowych kubeczków. Brzmi nietypowo? Może trochę, ale efekt jest bardzo ciekawy.


Potrzebujesz parę kartonowych kubeczków, sznurek elektrycznych lampek na choinkę na który je zawiesisz i farbę do pomalowania kartonu. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj kolory pastelowe, kremowo-beżowy (Dekoral), babie lato (Dekoral). Jeśli gustujesz z kolei w stylu lekko industrialnym i zostały Ci gdzieś w domu popularne kiedyś, zupełnie unikatowe, metalowe gwiazdki-sprężynki na choinkę, możesz je odświeżyć, nadając im odcień jasnej szarości lub popielu (Dekoral).

 

Malujemy!

Podobnie jak w przypadku malowania ozdób i dekoracji z drewna, malując przedmioty z kartonu, czy metalu, należy po kolei wykonać te same czynności. Zabezpieczyć podłogę przed
zachlapaniem farby, zamieścić uchwyty tam gdzie są potrzebne, jeśli chcemy np: zrobić zawieszkę na choinkę, użyć farb dedykowanych do drewna. Możemy użyć małego pędzla, jeśli malujemy drobne zwierzątka z kartonu, czy metalowe sprężyny.

Nasze marki