Chat with us, powered by LiveChat

Świąteczne
zrób to sam
z Dekoralem!

Świąteczne <br/>zrób to sam <br/>z Dekoralem!

Święta Bożego Narodzenia to czas wspólnych spotkań w gronie najbliższych. Beztroskie chwile, rodzinne pogaduszki, przygotowywanie świątecznych pyszności. Dodatkowo, to wyjątkowa okazja do zabawy w świąteczne aranżacje wnętrz.


Masz w tym roku ochotę na zmianę dekoracji świątecznych?


Interesujesz się blogami wnętrzarskich, DIY, spodobał Ci się styl minimalistyczny i ozdoby wykonane z naturalnego tworzywa?

Nic prostszego! Nie musisz przeszukiwać centrów handlowych, przeładowanych masową produkcją i podobnymi przedmiotami. Możesz wykorzystać własne ozdoby oraz dekoracje i samodzielnie nadać im nowy styl i niepowtarzalny, świąteczny charakter. Nie ma nic przyjemniejszego, niż zabawa z najbliższymi w salonie pełnym farb, pędzli, kolorowych wstążek, szyszek, żarówek, drucików etc. Wspólne malowanie unikatowych, świątecznych ozdób, które sprawi wszystkim przyjemność i satysfakcję.Odkryj magię zaklętą w kawałku drewna ! - Jak malować drewniane ozdoby świąteczne?

Jeśli w tym roku marzą Ci się naturalne tworzywa, jasne kolory, minimalistyczne ozdoby, zabaw się w świąteczne DIY, wykorzystując drewno. Generalnie, drewno jest pięknym, uniwersalnym materiałem, ekologicznym, odpornym na zarysowania i uszkodzenia. Można je w łatwy i szybki sposób odświeżyć.

Z pewnością masz mnóstwo drewnianych zabawek, ozdób, aniołków, choinek, lub kawałków drewna, które można pomalować na piękne, nowe kolory. Możesz wykorzystać również szyszki, gałązki, igliwie. Do zrobienia świątecznych zawieszek z szyszek lub drewnianych ozdób wystarczą, sznurek, wstążka albo drucik, do pomalowania odpowiednia farba do drewna. Świetnie sprawdzi się tutaj Emalia Szybkoschnąca „Do dzieła!” z serii Dekoral, Zadania Specjalne w szerokiej gamie kolorystycznej (biały + 24 kolorów), od śnieżnobiałych odcieni, kremowo-beżowych, pastelowych, po głębokie nasycone barwy jak czerwień i niebieski. Wodorozcieńczalna emalia akrylowa Dekoral jest bardzo wydajna, przyjazna dla ludzi i środowiska, pachnąca podczas malowania. Dostępna zarówno w wersji matowej, jak i satynowej. Co istotne, szybko wysycha, więc nie trzeba planować wspólnego, rodzinnego malowania na długo przed Świętami Bożego Narodzenia. Można pozwolić sobie na spontaniczną ekspresję twórczą tuż przed Wigilią.  Tchnij nowe życie w żarówki i bombki!

Czasem trudno uwierzyć, jakie świąteczne cuda można wykreować ze starych bombek i zużytych żarówek. Brzmi nietypowo? Może trochę, ale efekt jest bardzo ciekawy.

Potrzebujesz parę starych żarówek i bombek, sznur dekoracyjny, wstążkę oraz Emalię Szybkoschnącą „Do dzieła!” z serii Dekoral, Zadania Specjalne, aby nadać im nowego, nieszablonowego wyglądu. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj zarówno kolory matowe i pastelowe: Różany Poemat, Pryzmat Słońca, Temat Rzeka, Aromat Mięty, Dobry Materiał, jaki i tradycyjne świąteczne satynowe kolory emalii takie jak Nabity w Butelkę, Płachta na Byka, Jakiś Kosmos. Efekt końcowy można wzbogacić o brokat, aby ozdoby pięknie mieniły się na choince.