Chat with us, powered by LiveChat

Zabawa kolorami czyli przepis na pokój młodzieżowy

Nasza recepta na udany początek roku szkolnego? Poszaleć z kolorami! Powrót do nauki na pewno będzie łatwiejszy w odnowionym pokoju, szczególnie jeśli młody lokator sam zadecyduje o zmianach w swoim królestwie.

Zmiany i eksperymentowanie ze stylem to domena dorastającej młodzieży, która chce swobodnie wyrażać swoją osobowość we własnej przestrzeni. Nie ma łatwiejszego i szybszego sposobu na domową metamorfozę, niż zmiana koloru ścian. Pamiętajmy, że pokój dziecka w wieku szkolnym to wielofunkcyjna przestrzeń, więc wybór kolorystyki powinien sprzyjać zarówno zabawie i wypoczynkowi, jak i nauce. Z tego względu ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest wydzielenie poszczególnych stref w pokoju za pomocą barw: kącik przy biurku można pomalować na spokojny kolor sprzyjający skupieniu (np. Arctic blue), w strefie łóżka zastosować inny odcień, np. o ton ciemniejszy (Blue lagoon), a jako neutralne tło sprawdzą się szarości i złamane biele, jak Milk shake lub Irbis. W pokojach dla młodszych dzieci mających wiele kolorowych zabawek i mebli polecamy stonowane, jasne pastelowe odcienie (Winter clouds, Milennial pink), które wyeksponują mocniejsze akcenty wyposażenia. 

W przypadku nastolatków i starszych dzieci, które chcą, aby ich pokoje wydawały się bardziej „dorosłe”, zaufajmy ich wyborom i pozwólmy wybrać te kolory, które pokażą ich indywidualny styl. Cóż jeśli pokój jest mały, a dziecko wybierze kolor ciemny lub o nasyconym odcieniu? Bez obaw, nie trzeba malować nim wszystkich ścian – wystarczy jedna ściana lub lamperia i efekt gwarantowany. Chłopcom i chłopakom spodobają się kolory z chłodnej palety, jak np. Blue horizon albo industrialne i nowoczesne połączenie szarości i modnego żółtego odcienia, jak Grey stone i Lemon cake. Dziewczynki mogą znaleźć coś ciekawego wśród ciepłych barw: w trendach jest brudny róż – Elegant pink, ale także lekkie miętowe odcienie, jak Iceberg czy Aloe.  Jeśli pokój młodzieżowy współdzieli dwójka dzieci, można ciekawie podzielić optycznie przestrzeń, wprowadzając różne kolory ścian. Z paletą farby Home & Style możemy bezpiecznie eksperymentować, ponieważ wszystkie jej odcienie pasują do siebie i harmonijnie się łączą. Dla dorastających latorośli o zdecydowanym guście mamy propozycję: pomaluj sufit na mocniejszy kolor bez obaw, że przytłoczy pokój lub będzie przeszkadzał w skupieniu się podczas nauki.