Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Beż to nowa szarość

Beż to nowa szarość

Beż kojarzy się z powściągliwością i klasyką. Jest nienachalny, bo to neutralny kolor, ale nie można odmówić mu klasy. Przeciwnicy beżu uważają, że to nudny kolor, ale właśnie ta cecha dla innych jest zaletą – to półchromatyczna barwa, która pasuje do niemal każdej stylizacji niczym kameleon.
 

Użyty jako tło, beż podkreśla inne kolory wydobywając ich naturalny urok. Wykorzystując beż w roli koloru przewodniego możemy zaszaleć z barwnymi akcentami, bez obaw o przesadę. Mówi się, że beż to nowa szarość – ma szansę zastąpić swoje chłodne odpowiedniki, które od kilku sezonów królują w polskich domach. Beż ma stałe miejsce w historii wzornictwa, jednak współcześnie dzięki ciekawym zestawieniom kolorystycznym czy modnym dodatkom nabiera współczesnego sznytu. Beż

znakomicie sprawdzi się w każdym wnętrzu, któremu chcemy nadać elegancji i harmonii. Ociepli i zrównoważy każdą przestrzeń, sprawdzi się w salonie, sypialni, kuchni, a nawet w łazience. Kolor beżowy wcale nie jest nudny, a w palecie marki Dekoral znajdziemy wiele różnych tonów i odcieni beżu: od jasnych, po średnie i mniej oczywiste intensywniejsze.

Marzącym o neutralnej i klasycznej kuchni spodobają się kolory Zawsze na Czasie, Beżowy z Klasą, Beżowy To Jest To z linii farb Dekoral Łazienka & Kuchnia. Wielbiciele matowego wykończenia ścian mogą wybrać pomiędzy bardzo jasnymi odcieniami jak Bita Śmietana, Kwitnąca Magnolia, Ecru, Minimalistyczny Beż, a barwami o większym nasyceniu m.in. Lody Waniliowe, Klasyczny Alabaster, Jesienna Mgła, Popielaty Beż, aż po odcienie kawy z mlekiem - Beżowy Jasny, Kawowa Pralinka, Ciepłe Kakao, Cafe Latte czy Latte Macchiato z linii farb lateksowych Dekoral Moc Koloru.

Jeśli cenisz trendy i chcesz wprowadzić więcej energii do pomieszczeń, połącz beż z bordo, butelkową zielenią, czy chłodnymi błękitami. W stylizacjach klasycznych i stonowanych elegancki efekt da zestawienie beżu z bielą lub czernią. Beż dobrze łączy się z naturalnymi dodatkami – drewnem, wikliną, trzciną pampasową lub metalicznymi dekoracjami w kolorze miedzi lub złota.