Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Jaki kolor wybrać do jadalni i kuchni?

Jaki kolor wybrać do jadalni i kuchni?

Otwarta na jadalnię kuchnia to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które stwarza osobie przygotowującej posiłki możliwość przebywania z resztą domowników. Tego typu aranżacja czyni wnętrze mieszkania bardziej przestronnym, a często także przytulnym. Jak pomalować jadalnię i kuchnię? Poznaj najświeższe trendy i skorzystaj z naszych pomysłów, by urozmaicić domową przestrzeń.

Jaki kolor wybrać do jadalni i kuchni? 

Jadalnia i kuchnia w odcieniach szarości

Szarość to uniwersalny wybór, który wielu osobom może wydawać się nudny. Pamiętaj jednak, że szary kolor z pewnością sprawdzi się jako baza niemal do każdej aranżacji, także tej ekstrawaganckiej. Wiele jednak zależy od odcienia. Jeśli chcesz optycznie powiększyć jadalnię i kuchnię, zdecyduj się na szarość w jasnych tonach, np. Skandynawską Szarość z palety matowej farby lateksowej Dekoral Odporna na Szorowanie lub Grey Stone z palety matowej farby ceramicznej Dekoral Home & Style. Nieco bardziej wyrazisty efekt można uzyskać, decydując się na Atłasowy Grafit z palety farby lateksowej Dekoral Clean & Color. Głęboka szarość sprawi, że wnętrze będzie prezentować się elegancko i nastrojowo. W tej roli doskonale sprawdzi się Szary Canvas z tej samej palety. Jeśli obawiasz się monotonii, zestaw szary z innym kolorem, np. żółtym. W ten sposób możesz także wyznaczyć wizualną granicę między kuchnią, a jadalnią, nadając jednocześnie pomieszczeniom nieco bardziej dynamiczny charakter. Nasz typ na udany duet to Deser Waniliowy i Po Prostu Szary z palety farby lateksowej Dekoral Łazienka & Kuchnia.

Jadalnia i kuchnia w odcieniach szarości 

Błękitne jadalnia i kuchnia

Wśród tegorocznych trendów znalazł się m.in. chłodny błękit, który fantastycznie komponuje się z drewnem. Można go zastosować, by podzielić otwartą przestrzeń jadalni i kuchni na funkcjonalne strefy. W tym celu warto zestawić go z barwą o ciepłych tonach, np. beżem. W niewielkich pomieszczeniach zastosuj jasne odcienie błękitu, np. Słodka Łza z palety farby lateksowej Dekoral Clean & Color. W ten sposób sprawisz, że jadalnia i kuchnia będą wydawały się bardziej przestronne. Jeśli jednak wnętrza nie potrzebują optycznego powiększania, sięgnij po Szklaną Taflę z tej samej palety lub kolor roku 2020, czyli Blue Clouds z palety matowej farby ceramicznej Dekoral Home & Style. Zgaszony błękit koi oczy i ułatwia odprężenie po ciężkim dniu. A co z beżem? Pomaluj nim strefę jadalni. Polecamy lekki Puszysty Flausz z palety farby lateksowej Dekoral Clean & Color. Pamiętaj, by nie stosować intensywnych kolorów w dużych dawkach. Mogłyby wówczas zdominować przestrzeń i przytłoczyć ją. Intensywne odcienie błękitu zestawiaj z bielą, delikatną szarością, beżem lub pastelami.

Błękitne jadalnia i kuchnia 

Jak pomalować jadalnię i kuchnię? Na zielono!

W dalszym ciągu modne są kolory natury, wśród których czujemy się spokojni i odprężeni. Zieleń na ścianach połączonej z kuchnią jadalni zapewni wnętrzu świeży i wyjątkowy charakter. Jeśli chcesz rozjaśnić pomieszczenie, postaw na lekką, subtelną zieleń, np. Trawa Morska z palety farby lateksowej Dekoral Clean & Color. Warto zestawić ją z delikatną szarością, np. Mgła o Poranku z tej samej palety i w ten sposób wydzielić strefy funkcjonalne w przestrzeni mieszkania. Aby jadalnia i kuchnia prezentowały się elegancko i szlachetnie, sięgnij po głęboką zieleń, np. Niespokojny Ocean z palety farby lateksowej Dekoral Clean & Color. Pomaluj nią jedną ze ścian, a pozostałe pokryj złamaną bielą, np. Koronkowa Biel z tej samej palety. Doskonałym towarzystwem dla głębokiej zieleni będzie też jej lżejszy o kilka tonów odcień, np. Agave z palety matowej farby ceramicznej Dekoral Home & Style. Jeśli zamiast zgaszonej zieleni masz ochotę na jej soczystą odmianę, polecamy Limonkową Taftę z palety farby lateksowej Dekoral Clean & Color lub Zielony Kiwi z palety matowej farby lateksowej Dekoral Odporna na Szorowanie.

Jak pomalować jadalnię i kuchnię? Na zielono! 

Jadalnia i kuchnia w energetycznych kolorach

Mimo że stonowane, kojące barwy doskonale sprawdzają się zarówno w jadalni, jak i kuchni, równie dobry wybór stanowią w tym przypadku energetyczne, pobudzające kolory. Wiele osób ich unika w obawie przed aranżacyjną porażką. Jeśli jednak będziesz pamiętać o tym, by zachować umiar, nie masz powodów do obaw. Jaki kolor wybrać do jadalni i kuchni? Słoneczny Len z palety farby lateksowej Dekoral Clean & Color wypełni pomieszczenia pozytywną energią, a Kwitnąca Lawenda z tej samej palety skutecznie poprawi nastrój domownikom. Dobry wybór stanowi także ciepły odcień Kawowy Aromat lub energetyczny Bananowy z farby lateksowej Dekoral Clean & Color. Aby zachować równowagę, pokryj intensywnym kolorem wyłącznie jedną ścianę lub jej fragment. Zbyt wiele żywych barw mogłoby działać przytłaczająco.

Jadalnia i kuchnia w energetycznych kolorach 

Poza kolorami liczy się także trwałość farby. Kuchnia to miejsce szczególnie narażone na działanie wilgoci oraz zabrudzenia. Farby Dekoral wyróżniają się wysoką odpornością na szorowanie, dzięki czemu z łatwością usuniesz z nich powstałe podczas przygotowywania posiłków plamy. Jeśli wiesz już, jaki kolor wybrać do kuchni i jadalni, wyposaż się w odpowiednie narzędzia i przystąp do dzieła. Trzymamy kciuki za fantastyczny efekt!

Kuchnia to miejsce szczególnie narażone na działanie wilgoci oraz zabrudzenia 

Zobacz także:
1. Katalog Inspiracji Dekoral 
2. Kolor roku 2020 czyli Blue Clouds.