Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Zobacz katalog

Katalog Inspiracji Dekoral 2021 powstał z myślą o wnętrzach, które mają odpowiadać na aktualne potrzeby. Ostatni rok skierował naszą uwagę na dom, który przestał być tylko miejscem na odpoczynek i czas z bliskimi. Dom to dla wielu z nas, już od dłuższego czasu, także miejsce pracy, dlatego bardzo ważne stało się takie zagospodarowanie przestrzeni, które pozwoli wydzielić odpowiednie strefy - pracy, odpoczynku oraz zabawy. Wiele godzin spędzanych w domu inspiruje do zmian i przeobrażeń – zarówno pod względem dodatków, jak i otaczających nas barw. Odpowiedzią na te rozważania jest Paleta Roku 2021, czyli Przytulność.


Paleta Roku 2021 – Przytulność


Przytulność oznacza bliskość i bezpieczeństwo, komfort, dobre samopoczucie, domowość. Przytulność budują osoby, z którymi spędzamy czas na co dzień, przy których czujemy się dobrze, przy których nie musimy wchodzić w rolę i grać, przy których możemy być sobą. Kolory wchodzące w skład palety Przytulność to przede wszystkim barwy neutralne – Włoskie latte oraz Kawowy aromat. Kolory te są ciepłą alternatywą do, będącej od wielu lat na topie, szarości. Do beżowej podstawy dodaliśmy odcień pozostający w tej samej tonacji - Lekką cegłę oraz subtelnie kontrastującą z zestawem Delikatną Miętę. Wszystkie kolory dostępne są w ramach palety Clean & Color – na którą składają się farby lateksowe plamoodporne, idealne do każdego rodzaju wnętrza – od sypialni po kuchnię. Są to farby zmywalne i przyjazne dla alergików o gładkiej, satynowej strukturze. Wybór tych czterech kolorów kojąco wpływa na psychikę, daje poczucie spokoju oraz pozwala odnaleźć i podtrzymać balans pomiędzy rodziną a pracą.

 


Cztery kolekcje kolorystyczne


W katalogu Inspiracji Dekoral znajdziemy cztery zestawienia kolorystyczne, które pozwolą nam dobrać kolory wnętrz naszego mieszkania w taki sposób, aby tworzyły jedną, spójną całość. Są to zebrane przez Dekoral pomysły na przestrzeń, zatytułowane: Przytulność, Zielony Rytuał, Blisko Ziemi oraz Jak w Niebie. W katalogu poznamy również nową paletę farb – Moc Koloru, czyli przede wszystkim mocno wydajne i doskonale kryjące farby lateksowe do ścian i sufitów z 5-letnią gwarancją trwałości koloru. Farby Moc Koloru, dzięki specjalnej, paroprzepuszczalnej recepturze, pozwalają ścianom oddychać. Tworzą przyjemną w dotyku, lekko matową warstwę o przepięknej kolorystyce.

Po prostu bądź sobą!


Pierwsza z kolekcji – Przytulność przedstawia zestawienie 15 stonowanych kolorów, które przede wszystkim będą koić nasze zmysły. Są to różne odcienie beżu - Kawowy aromat, Włoskie latte, Słodkie Toffi oraz Szlachetna glinka, a także błękitu – Mgła o poranku, Słone jezioro, Delikatna mięta oraz Przejrzysta mgła. Do tego dochodzą delikatne zielenie – Limonkowy sorbet i Miętowa herbata. Całość rewelacyjnie uzupełnia Lekka Cegła oraz Himalajski Cukier. Decydując się na tę kolekcję wystarczy wybrać zaledwie 3-4 kolory, a poprzez odpowiednio dobrane proporcje, można stworzyć unikatowe wnętrze pełne pozytywnej energii.

Poczuj bliskość natury!


Druga kolekcja kolorystyczna – Zielony Rytuał powstała z myślą o tych, którzy najlepiej czują się na łonie natury. Znajdziemy tu przede wszystkim naturalne odcienie zieleni oraz błękitu, zainspirowane świeżymi barwami pól, łąk i ogrodów, ale także bardziej egzotyczne kolory z mniej znanych zakątków świata. W kolekcji Zielony Rytuał zielono-niebieskie tonacje przełamane są kilkoma odcieniami brązu i beżu, są to kolory takie jak: Złocista Morela z palety Dekoral Łazienka & Kuchnia, Kwiat Bawełny oraz Karmelowy zamsz z palety Clean & Color, a także Minimalistyczny beż z palety Moc Koloru. Kolekcja Zielony Rytuał pozwoli przenieść do wnętrza to, co widzimy na zewnątrz w najpiękniejszym momencie – Słoneczny len, Trawa morska, Drzewo oliwne, Subtelna szałwia. Wśród takich zestawień kolorystycznych z pewnością uda nam się złapać głęboki oddech i nabrać sił przed kolejnym rejsem.Dotknij Ziemi!


Kolejna kolekcja – Blisko Ziemi nawiązuje do tradycyjnych kultur z różnych stron świata. Kolory inspirowane są naturalnymi minerałami, takimi jak ochra, umbra, glina, ziarno, piasek. Dużo tu beżu, turkusu i fioletu – mamy: Popielaty zefir, Szlachetną glinkę, Atłasowy grafit, Piasek pustyni. Barwy Ziemi przełamane są takimi akcentami jak Czerwone sukno, Mandarynka lub Bananowy. Korzystając z tej kolekcji mamy możliwość skomponowania wnętrza pełnego inspiracji. To kolory dla rzemieślników i artystów, dla osób aktywnych, pełnych marzeń i planów na coraz to nowe projekty.

 


Sięgnij Nieba!


Czwarte zestawienie kolorystyczne Dekoral – Jak w Niebie – czerpie inspiracje z tego wszystkiego, co ponad nami. Znajdziemy tu zachwycające odcienie błękitu, zaczynając od pogodnych tonów, takich jak Szklana tafla czy Lodowy błękit, poprzez słoneczne i różowe odcienie – Cytrynowa energia, Bajkowy róż – aż po bardziej mroczne tony, jak np. Szary Canvas czy Czarny płomień. Błękitno-wrzosowe zestawienia pozwolą stworzyć bajkowe, słodkie wnętrza, w sam raz do sypialni lub dziewczęcego pokoju. Ciemniejsze barwy nadadzą wnętrzu patosu i elegancji. Świetnie sprawdzą się w przedpokoju, w kuchni albo w salonie. Z kolei jasne, promienne tony – idealnie rozświetlą pokój dzienny, dziecięcy oraz jadalnię.