Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Metamorfozy w nowym roku szkolnym! - pomysły na odnowienie mebli w pokoju nastolatka z wykorzystaniem Szybkoschnącej Emalii Do Dzieła! Dekoral 

Początek roku szkolnego to doskonały czas, aby zajrzeć do pokoju nastolatka. Młodzi ludzie szybko rosną, ich zainteresowania stale się zmieniają, co wiąże się z tym, że ich przestrzeń również wymaga odświeżania, wprowadzania zmian – czasem drobnych, czasem większych. Pokój nastolatka to miejsce, które jest również bardzo intensywnie użytkowane – służy do nauki, odpoczynku, zabawy, przyjmowania gości. Przed kolejnym intensywnym rokiem szkolnym często przydałaby się drobna metamorfoza. Porysowany blat biurka, wytarty regał, zaciek po wylanym napoju na komodzie – brzmi znajomo? Używanych mebli wcale nie trzeba wymieniać, żeby tchnąć do młodzieżowego królestwa odrobinę świeżości i zmiany. Proponujemy przyjemny i szybki lifting mebli w pokoju nastolatka z wykorzystaniem Emalii Szybkoschnącej Do Dzieła! marki Dekoral.

Metamorfozy w nowym roku szkolnym!

Gotowi na metamorfozę w jedno popołudnie? Do dzieła!

Malowanie mebli dziecięcych i młodzieżowych – dlaczego warto?

Malowanie mebli w królestwie nastolatka to doskonała okazja do świetnej zabawy i spędzenia wspólnie czasu. Lifting mebli przemienić można w kreatywną zabawę kolorami. W efekcie możemy stworzyć własny, wyjątkowy przedmiot, którego nie będzie można kupić w żadnym sklepie.  Przemalowanie biurka czy regału jest także proekologiczne – nie trzeba kupować nowych przedmiotów, wyrzucając przy tym stare, które nadają się do użytku. Przeprowadzając renowację możemy nauczyć naszych nastolatków nowych umiejętności, które mogą być przydatne w dalszym życiu, jak dbanie o środowisko, czy podstawy warsztatu malarskiego. Przebywanie w pokoju, w którego wystrój włożyło się swoją pracę i zaangażowanie, jest wyjątkowo przyjemne.

 Kluczowym elementem udanej metamorfozy jest zakup dobrej farby do malowania mebli dla dzieci. Gdzie jej szukać? 

Jaka farba do malowania mebli? Emalia Do Dzieła! 

 Aby malowanie mebli w pokoju ucznia było proste, a efekt okazał się satysfakcjonujący kluczowym zadaniem jest wybór odpowiedniej farby, która nadaje się do malowania mebli w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym. W ofercie marki Dekoral znajduje się Szybkoschnąca Emalia Do Dzieła!, która posiada certyfikat bezpieczeństwa zabawek TÜV, co oznacza, że bez problemu możemy pomalować nią meble oraz przedmioty, które są dostępne dla dzieci. Produkt oferowany jest w 16 satynowych oraz 5 matowych kolorach. Bogata paleta ułatwi nam wybór idealnego koloru, który nada meblom najbardziej wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Szybkoschnąca formuła doskonale nadaje się do przeprowadzenia metamorfozy wyposażenia pokoju w jedno popołudnie. Drugą warstwę produktu możemy nakładać już po 4 godzinach! 

Jaka farba do malowania mebli? Emalia Do Dzieła!

Wspomniany krótki czas schnięcia to jeden z najważniejszych atutów emalii do Dzieła! Malowany obiekt będzie suchy w dotyku już po upływie godziny. Możliwości aplikacyjne farby są wszechstronne. Emalia do Dzieła! doskonale nadaje się do malowania powierzchni wielu rodzajów, jak drewno, metal, lamperie czy MDF. Produkt charakteryzuje się świetnym kryciem, bardzo dobrą przyczepnością do podłoża – co znacznie ułatwia sprawę. Malować można zarówno pędzlem, jak i wałkiem. Nakładamy dwie warstwy farby; drugą warstwę malujemy po 4 godzinach, kiedy pierwsza całkowicie wyschnie. Powłoka jest odporna na plamy, tłuszcze i detergenty. 

Samodzielne malowanie mebli – inspiracje

Farba do malowania mebli powinna być nie tylko bezpieczna dla dzieci, ale także gwarantować, że pomalowana powierzchnia będzie estetyczna i trwała. Rozbudowana paleta odcieni pozwala na stworzenie różnorodnych kompozycji kolorystycznych – stonowanych i spokojnych, jak i wyrazistych i niebanalnych. Oto kilka naszych inspirujących wskazówek. Podpowiadamy, jak w prosty sposób odmienić wygląd biurka, regału czy komody w młodzieżowym pokoju.

Samodzielne malowanie mebli – inspiracje

Biurko – centrum królestwa nastolatka

 

Najważniejszy mebel w pokoju ucznia to oczywiście biurko. Przy nim zarówno młodsze, jak i starsze dzieci odrabiają lekcje, rysują, ale także spędzają wolny czas. To tutaj często stoi komputer. Intensywne użytkowanie skutkować może zarysowaniami lub przetarciami, dlatego też odmalowanie jest świetnym sposobem na przedłużenie jego żywotności. Większość czynności wykonywanych przy biurku wymaga skupienia, dlatego warto mebel ten pomalować na spokojny kolor, który nie będzie rozpraszać uwagi dziecka. Naszą propozycją jest biurko w kolorze szarym, które można pomalować, wybierając jeden z kolorów: fajny klimat albo cicha woda. Barwy te współgrać będą z kolorowymi ścianami, zwłaszcza niebieskimi lub żółtymi. Modną i atrakcyjną propozycją może być także klasyczna czerń, dostępna w wersji satynowej (czarna magia) oraz matowej (czarna materia). Takie biurko doskonale prezentować się będzie na tle białych i szarych ścian, dodając pokojowi wyrazistości i charakteru.

Niebanalny regał na książki

 

Regał pełen książek i zeszytów, a także pamiątek z wakacji znajduje się w każdym pokoju dziecięcym. Przemalowanie go pomoże zamaskować ślady użytkowania i tchnąć w mebel nowe życie. W przypadku dużych i jasnych wnętrz warto pomyśleć o wyrazistych barwach takich jak bordowa płachta na byka. Ciekawym rozwiązaniem może być także zestawienie dwóch kolorów – pomalowanie półek innym kolorem niż korpus mebla. W mniejszych pokojach lub w takich, w których dominują kolorowe ściany, postawić można na delikatne pastele, np. czysta kartka

Odświeżona komoda

 

W wielu dziecięcych i młodzieżowych pokojach istotne miejsce zajmuje także komoda lub stolik nocny. Mebel tego typu jest zazwyczaj zapełniony ubraniami lub zabawkami, a na nim stoją różne, ważne dla ucznia przedmioty. Jeżeli na komodzie dziecko ustawia pamiątkowe zdjęcia i ozdobne figurki, można zamienić mebel w wyrazisty punkt centralny pokoju i nadać mu charakteru, na przykład przy pomocy soczystej zieleni (zielone pojęcie) lub energetycznej żółci (słoneczny patrol). 

Najlepsza farba do malowania mebli dziecięcych – emalia Do dzieła!

 

Szybka metamorfoza wyposażenia pokoju ucznia tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego może być doskonałym sposobem na wspólną zabawę i naukę, zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Wybór dobrej jakości farby do malowania mebli dziecięcych lub młodzieżowych oraz odpowiedniego koloru pozwoli stworzyć wyjątkową przestrzeń do nauki i zabawy. Przed przystąpieniem do malowania należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na opakowaniu oraz sprawdzić, jak przygotować mebel do malowania. Postępowanie zgodnie ze wskazówkami da gwarancję szybkiej, sprawnej i owocnej metamorfozy. 

Zachęcamy do inspirującej zabawy kolorami! Powodzenia! 

Zachęcamy do inspirującej zabawy kolorami! Powodzenia!