Chat with us, powered by LiveChat
Przejdź do sklepu Newsletter
Przejdź do sklepu KUP TESTER KOLORU →
Newsletter ZAPIS NA NEWSLETTER →

Jak przemalować kolorową ścianę na biało? Testujemy farbę Dekoral Perfect

Barwa ścian posiada ogromny wpływ na wystrój i charakter pomieszczenia. Trendy wnętrzarskie i gusta bardzo szybko ulegają jednak zmianom. Masz dość wybranych przed laty kolorów na ścianach? Chciałbyś wnieść do wnętrza nieco minimalizmu i światła, lecz nie wiesz, jak się do tego zabrać? Sprawdź, jak przemalować kolorową ścianę na biało.

Jak przemalować kolorową ścianę na biało?

Dlaczego warto wprowadzić biel do pomieszczeń?


Biel to barwa ponadczasowa, która pasuje do niemal każdego wystroju i stylu wnętrzarskiego. Sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych zestawieniach. Rozświetla i optycznie powiększa pomieszczenie. Nadaje mu minimalistycznego charakteru i świetnie współgra z wszystkimi kolorami. W zależności od oprawy, może przybierać chłodniejszy lub cieplejszy odcień. Mimo że neutralna, biel wcale nie jest nudna. Ze względu na swą uniwersalność, pozwala na rozmaite zabawy ze stylami, inspiracjami i trendami wnętrzarskimi. Biały kolor na ścianach kojarzy się z czystością, przejrzystością i prostotą. Wprowadzony do mieszkania, skutecznie odbija światło, dając wrażenie jasnego i harmonijnego wnętrza.

Dlaczego warto wprowadzić biel do pomieszczeń?

Jak przemalować kolorową ścianę na biało?


Przemalowanie kolorowej ściany na biało może wydawać się trudnym i czasochłonnym zadaniem. Tymczasem jednak wystarczy kilka prostych zasad i doskonałej jakości farba (Dekoral Perfect), aby wprowadzić do wnętrza minimalistyczną biel. Przed przystąpieniem do malowania, zaopatrz się w przyrządy takie jak mały i duży wałek, kuweta, folia, taśma malarska, papier ścierny oraz mieszadło. Zabezpiecz również pomieszczenie – krawędzie sufitu pokryj taśmą malarską, a meble przykryj kartonami lub materiałem. Następnie wyrównaj ściany papierem ściernym i pozbądź się niedoskonałości takich jak wilgoć, pleśń czy tłuste plamy.

Malowanie zacznij od krawędzi ścian – przy suficie, podłodze i narożnikach. Najlepiej wykorzystać do tego mały wałek. Aby pokryć resztę powierzchni, nakładaj równoległe pasy farby tuż obok siebie, prowadząc duży wałek w kierunku góra-dół. Wałek zawsze powinien być obficie pokryty farbą – unikaj malowania na wpół „suchym” wałkiem. W przypadku farby Dekoral Perfect nakładanej na kolorową powierzchnię prawdopodobnie konieczne będzie zaaplikowanie kolejnej warstwy. Przed drugą warstwę farbę można rozcieńczyć nieco wodą – dodając maksymalnie 5% jej objętości. Po zakończeniu malowania usuń taśmy i poczekaj, aż farba wyschnie. Wtedy będziesz mógł ocenić efekt pracy.

Jak przemalować kolorową ścianę na biało?

Dekoral Perfect – najlepsza farba do przemalowania ściany na biało


Wiesz już, jak przemalować kolorową ścianę na biało. Pamiętaj jednak, że kluczem do sukcesu jest tutaj dobór odpowiedniej farby. Najlepiej z tym trudnym zadaniem poradzi sobie farba Dekoral Perfect. To nowoczesna farba lateksowa o najwyższej sile krycia, która pokryje nawet najbardziej intensywną barwę w zaledwie dwóch warstwach. Dekoral Perfect daje efekt matowego wykończenia, dzięki czemu ściany wyglądają na równiejsze i gładsze. Jest przy tym odporna na szorowanie i żółknięcie koloru. Dzięki wysokiej sile krycia i doskonałej wydajności z jej aplikacją poradzi sobie każdy, bez względu na poziom doświadczenia. Dekoral Perfect pozwoli Ci na szybkie, bezproblemowe i przyjemne przemalowanie ściany na biało. Wystarczy kilka godzin pracy, by cieszyć się wymarzonym śnieżnobiałym wnętrzem.

Dekoral Perfect – najlepsza farba do przemalowania ściany na biało

Biel to kolor, który wnosi do wnętrza światło i nadaje mu nowoczesnego charakteru. Jeśli zastanawiasz się, jak przemalować kolorową ścianę na biało, zastosuj się do naszych prostych wskazówek i sięgnij po niezawodną farbę Dekoral Perfect.

Biel to kolor, który wnosi do wnętrza światło i nadaje mu nowoczesnego charakteru.